ASAYİŞ

5 Iraklı'yı öldürme olayında Film Gibi senaryo

Mardin’de kişinin öldürülmesine dair adliyeye sevk edilen 4 kişi tutuklanırken, daha önce olayla ilgisi olmadığını savunan F.A., cinayetleri A.K.'nin işlediğini iddia ederken, derin devletçi oldukları söylenen kişiler aracılığıyla tehdit edildiğini söyledi.

 5  Iraklı'yı öldürme olayında Film Gibi senaryo
23-01-2023 18:00
23-01-2023 18:19
MARDİN

Mardin’de Nusaybin ve Kızıltepe ilçeleri arasındaki Yeniköy yakınlarında 19 Ocak günü gece 00.30 civarında Irak plakalı bir araca gerçekleştirilen saldırıda Federe Kurdîstan Bölgesi nüfusuna kayıtlı Hindirin Abdullah Salih (39), Wahida Haydar Casim (63), Abdullah Saleh Mustafa (69), Çimen Şahin Halid (75) ve Ahmed Celaleddin İbrahim'in (45) katledildi. Olaya dair başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınanların jandarmadaki işlemleri tamamlandı.

İşlemlerinin ardından gözaltındaki F.A., A.K., Ç.B., M.Y. ve M.Ş. Mardin Adliyesi’ne sevk edildi. Sabah saatlerinde adliyeye getirilen şüphelilerden biri, farklı bir dosyada nedeniyle gözaltında bulunduğu gerekçesiyle Jandarma karakoluna geri götürüldü. Savcılık 5 kişinin ifadesini almadan tutuklama talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk ederken, 3 şüpheli DNA örneklerinin alınması için yeniden Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesine gönderildi.

Hastaneye gönderilen 3 kişinin getirilmesinin ardından şüphelilerin Sulh Ceza Hakimliğindeki sorgusu başladı.

Katil Zanlılarının ulaşılan ifadelerinde birbirleini suçlayarak, kendilerini derin devletçi tanıdan bazı kişilerin telkinlerine uydukalrını ilerş sürdü. Mardin Cumhuriyet Başsavcılğından yapılan açıklamada ise soruşturmanın hassaiyetle ve derinlemesine süğrüdürüldüğü belirtildi

4 KİŞİ TUTUKLANDI

Hakimlik; F.A., A.K. ve M.Y.'nin “Gece vakti yağma, Bir suçu gizlemek veya başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak amacıyla öldürme, birden fazla kişi tarafından silahla yağma”dan; Ç.B.’nin ise, “Suçu gizlemek” suçlamasıyla tutuklanmasına karar verdi. Hakimlik olay günü tesadüfen olay yerinde olduğunu savunan M.Ş’nin ise, adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verdi.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR