POLİTİKA

Ahmet Türk de Mardin'de seçim için sahaya indi

Yeşil Sol Parti’nin Kızıltepe'deki halk buluşmalarında konuşan Ahmet Türk, "Halkımız her zaman her koşula hazır olan bir halktır"

    Ahmet Türk de Mardin'de seçim için sahaya indi
24-04-2023 08:54
24-04-2023 09:00
MARDİN

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi’nin (Yeşil Sol Parti) Mardin'deki çalışmaları ilçe ilçe devam ediyor. Mardin milletvekili adaylarının yanı sıra HDP Mardin milletvekili Pero Dündar ve geçici olarak görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk de farklı ilçelerde çalışmalara katıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği Yeşil Sol Parti adayları ile beraberindekiler 14 Mayıs seçimlerinin önemine dikkati çekti.

Kızıltepe ilçesine bağlı Şenyurt'ta halk buluşmasına Ahmet Türk de katıldı. Türk, Kürt halkı ve Kürt siyasetçilerine dönük yaklaşıma dikkat çekerek, “Her koşulda bizleri esir almak istiyorlar. Ama iyi bilsinler ki, Kürt halkı hiçbir zaman sessiz kalmaz, her dönem geleceği için özgürlük için direnişine devam edecek” dedi. Türk, “Bugün bir Kürt dünyanın neresinde olursa olsun ona düşmanlık yapıyorlar. Biz de ‘artık yeter’ diyoruz. Her durumda halkımıza, varlığımıza, kimliğimize sahip çıkmalıyız. Biz biliyoruz ki, halkımız her zaman her koşula hazır olan bir halktır. Şenyurt halkı da onlara gereken cevabı verecektir” ifadelerini kullandı.

Yeşil Sol Parti’nin diğer adayları ile milletvekili Pero Dündar ise, çalışmalarını Nusaybin, Derik, Midyat ve diğer ilçelerde köy ve mahalle çalışmalarını sürdürdü.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR