POLİTİKA

Ak Parti Mardin´de Adaylarını açıkladı.

Ak parti Genel Merkez Medya Tanıtım Sorumlusu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Mardin´e gelerek Başta Büyükşehir ve Artuklu olmak üzere diğer ilçe Ak parti Belediye başkan adaylarını açıkladı.

Ak Parti Mardin´de Adaylarını açıkladı.
12-01-2019 17:35

 AK Parti Mardin belediye Başkan adaylarını AK Parti genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal´ın katılımı ile  yaklaşık 8 bin kişinin katılımı ile gerçekleştirdi.  Aday tanıtım toplantısına Mardin´de partililer yoğun katılım gösterirken katılımcılar salona sığmadı izdiham yaşandı.  Aday tanıtımında konuşan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal AK Partinin siyasi geçmişinde verdiği demokrasi mücadelesini ifade ederek CHP  ve HDP´ye sert sözlerle yüklendi.

 Mardin´de bir otelin salonunda gerçekleştirilen AK Parti Büyükşehir ve ilçe belediyeleri aday tanıtımına Mardin´de partililerin ilgisi yoğun oldu. 

  Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, 10 ayrı ilçede gösterilecek adayların yapılan uzun istişareler sonucunda belirlendiğini kaydetti. Kılıç, ?Aday adaylarımız oldu istişareler yapıldı ve sayın Cumhurbaşkanımız değerlendirme yaptılar. Genel merkezimiz,  teşkilatımız hangi isimleri uygun görmüşe o belediyeleri kazanmak için gece gündüz çalışacağız. El ele vererek Mardin´in geleceğini birlikte inşa edeceğiz. Adayların isimlerinden çıkacak bürokraside sorunları bahane ederek olayın özünden çıkıp bahane etmeyin büyük fotoğrafa bakacaksınız. Pennsylvania´daki haini terör ağlarını  sevindirmeyecek siniz? dedi.

  AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vecdi Kahraman 31 Mart Yerel seçimde Al bayrak ile AK Parti bayrağını yan yana dalgalandırmak için gece gündüz çalışacaklarını kaydetti.

 Heyecanı bölgeye taşımamız lazım

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Mardin´deki bu coşkuyu ve heyecanı görmek bizi daha çok heyecanlandırdı diyerek  ?Bizim bu coşku ve heyecanı her yere taşımamız lazım. Bu salondaki umudu bütün bölgeye taşırsak o zaman gerçek anlamda hizmet ve insanımızın güvenliği paylaşmış oluruz? diye söylerine başladı. 

 AK Partisinin siyasi geçmişinde verdiği demokrasi mücadelesine değinen ve hizmetleri ile bu güne kadar fark yarattığını kaydeden Ünal,  bölgede yaşanan terör ve çukur olayları ile ilgili HDP ve CHP´ye sert eleştiriler yöneltti.

  Ünal, ?CHP´nin derdi başka?

 Mahir Ünal, yeni bir hükümet sistemi Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ile yolumuza devam ediyoruz diyerek, ? Milletin kesin kayıtsız şartsız egemen olacağı bir sistem kurduk birlikte ve Türkiye yoluna devam ediyor. Şimdi diyorlar ki 31 Mart´ta biz acaba bunların önünü kesebilir miyiz? Biz diyoruz ki şehirlerin yöneticilerini seçelim diyoruz ama CHP´nin derdi başka. CHP çözüm üretmek, öneri getirmek, iktidarın alternatifi olmak gibi bir derdi yok CHP´nin. CHP´nin derdi bu ülkede milletin iradesi egemen olmasın. Şimdi seçimlere giderken bir meşrutiyet tartışması çıkarmak  istiyorlar. O yüzden bu seçimler önemli. 31 Mart´ta millet tercihini ortaya koçak sözde karar da benim diyecek? şeklinde konuştu.

 Ünal, ?Bunların iradesi Kandil´in elinde?

 CHP´nin gizli ortağı olduğunu kaydeden Mahir Ünal, ?Alttan alttan görüştüğü bir İyi parti birde maalesef Kandil´in uzantısı olmaktan kurtulamayan HDP´yi de unutmamak lazım. Ben şunu söylüyorum siyaset yapmak irade işidir. Sözü kendisine ait olmayan kararı kendisine ait olmayan siyaset yapamaz. Bunların iradesi Kandil´in elinde. Terör baronlarının iradesi ile hareket edenler bu milleti temsil edemezler. Biz AK Parti olarak diyoruz ki bu ülkede siyasetin egemen olması için mücadele ediyoruz. Çünkü siyaset millet iradesini sandıktan alıp devlete taşıma işidir. Ama sizin siyaset yapmanız mümkün değil. Sizin demokratik siyaset yapmanız hiç mümkün değil. Çünkü Demokratik siyasette  şiddet olmaz, silah olmaz, terör olmaz? dedi.  

 Bizim siyasetimizin amacı insanımızı, evinde sokağında mutlu huzurlu güvenli barış içerisinde yaşatmaktır diyen Ünal, ? bunların amacı insanımızın huzur ve güveni bozmak. Bunu  tecrübe ile de gördük mü ? Gördük. Bizler sandıkta irademize sahip çıkacağız. Bunların barış özgürlük kadın hakları çocuklar demesinin sebebi var. Kadınlarımıza çocuklarımıza kurşun sıkanlar barış lafını ağızlarına alamazlar. Küçücük çocukları alıp eline silah verenler çocuk haklarından bahsedemezler. Kadınları dağda örgüt için infaz edenler kadın haklarından bahsedemezler.  Terör örgütünün döktüğü kanı perdelemek için utanmadan barış kardeşlik özgürlükten bahsediyorlar? diyerek HDP´yi sert sözlerle eleştirdi.

 Devlet duruma el koyduktan sonra bölgede yaşanan huzur ve güvenlik ve yatırımlara dikkat çeken Ünal, şehirlerin yaşanır hale geldiğini ve vatandaşların huzur istediğini kaydetti.

 Terörün ülkemizden hem de sınırlardan temizlendiğini kaydeden Ünal, ? Şunu bilsinler ki Dünya´nın neresinde olurlarsa olsunlar. İster FETÖ, ister PKK, ister DEAŞ Türkiye´ye tehdit oluşturan hiçbir terör unsurunu yaşatmayız? dedi.

  Konuşmaların ardından Mardin adayları isimleri okunarak sahneden partililere tanıtıldı. Ak Parti Mardin Büyükşehir Adayı Vecdi Kahraman, Artuklu İlçe Belediye Başkan Adayı Abdulkadir Tutaşı, Dargeçit adayı Mehmet Cüneyt Aksoy, Derik adayı Şehmus Necimoğlu, Kızıltepe adayı Şükrü Cevheroğlu, Mazıdağı adayı İbrahim Atlı, Midyat adayı Veysi Şahin, Nusaybin adayı Mehmet Hadi Hamidi, Ömerli adayı Hüsamettin Altındağ, Savur adayı Oğuzhan Sönmez Kaya, Yeşilli adayı Hayrettin Demir olarak açıklandı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Editor : HaberPanelim.com
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR