TURİZM

Alman Seyahat Birliği Heyeti Mardin'de

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) ile Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Güneydoğu Bölge Temsilciliği işbirliğinde düzenlenen program kapsamında Türkiye’ye gelen Alman Seyahat Birliği (DRV) Başkanı Norbert Fiebig ve beraberindeki heyet Vali Mahmut Demirtaş’ı ziyaret etti.

 Alman Seyahat Birliği Heyeti Mardin'de
17-02-2022 16:56
17-02-2022 16:59

Vali Demirtaş tarafından tarihi Valilik hizmet binasında ağırlanan Almanya’daki yaklaşık 11 bin seyahat acentesinin çatı kuruluşu olan DRV heyetinde; Almanya’nın en büyük acentelerinden DER Turistik, SunExpress Ticari Direktörü Peter Glade, Türkiye’ye en fazla turist gönderen FTI ve Almanya’daki en büyük Türk seyahat acentesi BENTOUR’un temsilcileri de yer aldı.

Vali Demirtaş, DRV Başkanı Norbert Fiebig ve beraberindeki heyeti dinlerin ve dillerin kesiştiği hoşgörü kenti Mardin’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Mardin’in ekonomik, sosyal, kültür ve turizm potansiyeli hakkında konuklarıyla bir süre sohbet eden Vali Demirtaş, açık hava müzesi görümündeki şehri aslına döndürmek amacıyla sit alanı içerisinde bulunan mimari dokuyu bozan betonarme binaların yıkımını yaptıklarını belirtti.

Koronavirüs salgınına rağmen Mardin’de 500 bin turistin konakladığını söyleyen Vali Demirtaş, günübirlik ise yaklaşık 2 milyon yerli ve yabancı turistin şehri ziyaret ettiğini kaydetti.

Şehrin ören yerlerini ve turistik zenginliklerini yakından gördüğünü dile getiren DRV Başkanı Norbert Fiebig ise, inanç turizmi alanında Mardin’in hayranlık uyandıran bir şehir olduğunu söyleyerek Vali Demirtaş’a misafirperverliği dolayısıyla çok teşekkür etti.

Alman turistlerin İspanya’nın ardından Türkiye’yi tercih ettiğine dikkat çeken DRV Başkanı Norbert Fiebig, amaçlarının bölgedeki turizm hareketliliğini artırmak olduğunu ifade etti.

Mardin ve Şanlıurfa’nın ardından Diyarbakır’da da sektör temsilcileriyle bir araya gelen ve şehirlerin turistik zenginliklerini ziyaret eden DRV heyetinin ziyareti, bölgenin Almanya turizm pazarında tanıtılması açısından önem arz ediyor.

Alman Seyahat Birliği’nin ziyaretinde, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabahattin Genç, Mardin Turizm ve Otelciler Derneği  (MARTOD) Başkanı Özgür Güngör ile sektörün önde gelen temsilcileri de hazır bulundu.

ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR