EĞİTİM

Artuklu Üniversitesinin desteğiyle Saybilder Congress Days 2023 kongresi Türkiye'de düzenlendi

Mardin Artuklu Üniversitesi'nin akademik desteğinde ülkemizde uluslararası bir akademik etkinlik düzenlendi.

Artuklu Üniversitesinin  desteğiyle Saybilder Congress Days 2023  kongresi Türkiye'de düzenlendi
08-11-2023 20:20
08-11-2023 20:25
MARDİN

Mardin Artuklu Üniversitesi'nin akademik desteğiyle düzenlenen Uluslararası 'Saybilder Congress Days 2023' Etkinliği 2-6 Kasım 2023 tarihlerinde  Antalya’da gerçekleşti.

‘Saybilder Congress Days 2023' Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Bozkurt katılıyor. Farklı başlıklarda kongre, sempozyum ve salon çalışmalarını kapsayan Uluslararası  'Saybilder Congress Days 2023' etkinliğine yurtdışından birçok üniversite ve eğitim kuruluşu da katılarak sunumlar yaptı.

 MAÜ Rektörü Özcoşar:  “Saybilder Congress Days 2023 İslam Dünyasının Akademik Gelişimine Katkı Sağlayacaktır”

İslam dünyasından geniş katılımla gerçekleştirilen Uluslararası Saybilder Congress Days 2023’in açış konuşmasını gerçekleştiren Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Özcoşar,  Mardin Artuklu Üniversitesinin Sosyal Bilimler +6T Vizyonu ile çalışmalarını her alanda arttırarak devam ettirdiklerini belirterek akademik destekleriyle ülkemizde gerçekleştirilen Saybilder Congress Days 2023’in İslam dünyasının akademik  gelişimine önemli katkılar sağlaması dileklerini iletti.

Çin, Bahreyn, Fransa, Fas, Cezayir, Tunus, Mısır, Suudi Arabistan, Umman, Ürdün, Irak, Gürcistan gibi farklı ülkelerden gelen akademisyen ve eğitimciler tarafından Saybilder Congress Days 2023'te 125 Türkçe bildiri ve 236 yabancı bildiri olmak üzere toplam 361 bildiri sunuldu.

Saybilder Congress Days 2023’te de israilin Gazze İşgali Gündemdeydi

Uluslararası Dil, Edebiyat ve Kültür Araştırmaları Kongresi (DEKAK), Uluslararası Güncel Araştırmalarla Sosyal Bilimler Kongresi, Uluslararası Eğitim Camiası Sempozyumu, Sürdürülebilir Kalkınma ve Uzay Araştırmaları Kongresi ve birçok salon çalışmasının gerçekleştirildiği etkinlikte İsrail’in Gazze İşgali ve sürdürdüğü saldırılar da gündem olmaya devam etti.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR