ASAYİŞ

Ayakkabı Tabanında Patlayıcı

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele ekipleri, operasyonel faaliyetlerinde yabancı uyruklu şahısların ayakkabıların patlayıcı ele geçirdi.

Ayakkabı Tabanında Patlayıcı
04-02-2021 10:14
Mardin İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şube Müdürlüğü ekipleri değerlendikleri istihbarat bilgileri doğrultusunda 4 kişi üzerinde gerçekleştirdikleri aramada, ayakkabı tabanına gizlenmiş patlayıcı ele geçirdi. 2 kişi sınır dışı edilirken bir kişi tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi. “ PKK/KCK-YPG/PYD terör örgütünün ilimizdeki faaliyetlerinin deşifresine yönelik Mardin Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve iltisaklı birimler ile koordineli yürütülen çalışmalar neticesinde;""

Ülkemize illegal yollardan giriş yapan Suriye uyruklu şahısların, PKK/KCK Terör Örgütünün içerisinde faaliyet gösterdiği ve Metropol şehirlerde eylem yapmak üzere olan örgüt mensuplarına silah ve mühimmat sağladığı bilgisinin alınması üzerine; 26.01.2021 günü ilimiz Kızıltepe ilçesinde gerçekleştirilen operasyon neticesinde (4) şüpheli şahıs yakalanmış olup, yapılan aramalarda;

Şüpheli şahıslardan birinin ayakkabı tabanına Gizli Ve Özel Bölümler açılarak yerleştirilmiş yaklaşık 200 gram El Yapımı Plastik Patlayıcı Madde ile Anahtar Sistemi ve Elektrikli Fünye, birçok doküman ve Dijital Materyal ele geçirilmiştir.

03.02.2021 günü Mardin Adliyesine sevk edilen 4 şüpheli şahıstan;1 şahıs tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, 2 şahıs Sınır Dışı (deport) edilmek üzere İl Göç İdaresine teslim edilmiş olup, 1 şahıs ise Adli Kontrol Kararı ile serbest bırakılmıştır.

İlimizde PKK/KCK terör örgütü başta olmak üzere diğer terör örgütlerinin eylem ve faaliyetlerinin engellenmesi/deşifre edilmesi ile örgütle irtibatı/iltisakı bulunan şahısların yakalanmasına yönelik yürütmekte olduğumuz çalışmalar kararlılıkla devam edecektir"Editor : HaberPanelim.com
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Reklamı Geç