ASAYİŞ

Balıkesir'de Teröre Geçit Yok

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri terör örgütlerine darbe  arkasında darbe indiriyor

Balıkesir'de Teröre Geçit Yok
06-07-2022 23:04
06-07-2022 23:05
MARDİN

Balıkesir Valiliğinden yapılan yazılı basın açıklamasında, FETÖ/ PDY silahlı terör örgütüne karşı farklı adreslerde yürütülen operasyonda  yakalanarak göz altına alınan şüphelilerin mahkemeye çıkarıldığı belirtildi. Açıklamada “Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yürütülen çalışmalar neticesinde FETÖ/PDY silahlı terör örgütü içerisinde faaliyet yürüttükleri tespit edilen 28 şüphelinin yakalanması amacıyla 24.06.2022 Cuma günü Saat: 07.00 itibarı ile Balıkesir merkezli 7 il (Balıkesir, Ankara, Bursa, İzmir, İstanbul, Iğdır, Tekirdağ) ve 31 adreste eş zamanlı operasyon gerçekleştirilmiştir. Yapılan operasyonda şüphelilerden 27’si yakalanarak gözaltına alınmıştır.

     İfadeleri alınan 27 şüpheliden 16’sı etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak örgüt hakkında bilgi vermiştir.

 

Gözaltına alınan ve işlemleri tamamlanan şüphelilerden 3 şüpheli emniyetten serbest bırakılmış, 4 şüpheli tutuklanmış, 20 şüpheli hakkında ise adli kontrol kararı verilmiştir.

FETÖ/PDY ve diğer terör örgütlerine yönelik çalışmalarımız aralıksız ve titizlikle devam etmektedir.”

FETÖ Terör Örgütünde çözülmelerin  hızla sürdüğü, yakalanan şahısların verdiği ifadelerden ve anlatımlarından anlaşıldığı bildirildi.

 

TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR