YAŞAM

Baravi Aşiretinde Çifte Mutluluk

Kızıltepe ve çevresine yerleşik Baravi aşireti düğününde, il yöneticileri ve kanaat önderleri bir araya geldi, Nikah şahitliğini Vali Demirtaş, Tugay Komutanı Yokaribaş, İl Emniyet Müdürü Karabulut’un da bulunduğu 17 kişi yaptı.

Baravi Aşiretinde Çifte Mutluluk
29-01-2023 09:11
29-01-2023 18:50
MARDİN

   Haber:Mehmet Çelik

  Baravi Aşireti mensuplarından Mehmet Halit Tan’ın kızı Şeyma, Amcası Mişel Tan’ın oğlu Erhan ile yapılan muhteşem bir düğün dünya evine girdi.

    Mardin’de Movapark Düğün Salonunda, yapılan yemekli ve takısız düğüne çevre illerden, çok sayıda kanaat önderi ve Mardin İl yöneticileri katıldı. Baravi Aşiret Lideri Mehmet Şerif Tan, düğüne katılan misafirlerini aile fertleri ile birlikte kapıda karşıladı. Düğüne katılanlara kavurma pilav ce mevsim salatası ikram edildi.

    Düğüne katılan aşiret kadın ve kızlarının takıları dikkat çekerken, gelin Şeyma’nın sadeliği ve damat Erhan’ın şıklığı gözlerden kaçmadı.

    Şeyma ve Erhan Tan’ın Nikah Şahitliklerini, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Demirtaş, 70.Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Hikmet Yokarıbaş,İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, Kızıltepe İlçe Kaymakamı Fatih Cıdıroğlu, Mardin Ticaret Odası Başkanı hatip Çelik, Kızıltepe Ticaret Odası Başkanı Mahmut Dündar,Dırbasi Aşiret Lideri Mehmet Ali Tiğit, Daşi Aşiret Lideri  Süleyman Çelik, Kanaat önderi Abdurrahman Balı,Bakırköy Cumhuriyet Savcısı Cihan Ovat, İstanbul’dan İş insanı İbrahim Turgut yaptı.

     Vali Mahmut Demirtaş, evliliğin uzun ve sabır gerektiren bir yolculuk olduğuna dikkat çekerek, yeni çiftin sabır ve anlayış ile tün zorlukları aşabileceklerine dikkat çekti. Vali Demirtaş “ Evlilik hayatta uzun bir yolculuktur. Sabır ve anlayış bu yolculuğa mutluluk ve huzur katar. Sevgi paylaşıldıkça çoğalır, üzüntü ve sorunlar paylaşıldıkça azalır. Her ailede ve evlilikte sorunlar yaşanabilir. Önemli olan sorunlara karşı sabırlı ve anlayışla olmaktır. Mutlu olmanın temeli sabır ve sevgi üzerine kurulmalıdır” dedi, ve evlilik cüzdanını gelin Şeyma Tan’a verdi.

     Nikah töreninin ardından, Ozan Mansur ve ekibi, Bismilli Çeto ve Nurda,  farklı dillerde söyledikleri türkülerle  düğüne katılanları coşturdu. Düğün gecenin geç saatlerine kadar devam etti.

 

 

 


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR