EKONOMİ

Başkan Duyan, OSB’de Emlakçı Satış Yapamaz!

Mardin Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Nasır Duyan,”MOSB’de boş arsa ya da satılığa çıkan fabrikamız yok, emlakçıların OSB'de satış girişimlerine izin vermeyeceğiz ”

Başkan Duyan, OSB’de Emlakçı Satış Yapamaz!
03-11-2023 08:22
03-11-2023 08:34
MARDİN

 Mardin Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Nasır Duyan,  Mahir Yağcı’nın, OSB Kapısı önünde, emlakçı anlayışı ile  çekim yaparak sosyal medyada paylaşmasına tepki göstererek, yatırımcı ve iş insanlarının yapılan duyuruya itibar etmemelerini istedi.

 Mahir Yağcı Mardin Organize Sanayi Bölgesi giriş kapısı önünde  yaptığı “Mardin Organize Sanayi Bölgesinde farklı sektörlerde yatırım fırsatlarımız var, Elimizde un fabrikası, tekstil fabrikası, boş depolar, üretim yapabileceğiniz kapalı alan ve hazır komple binalarımız, boş arsalarımız var” şeklindeki anonsunu sosyal medya hesabında yayımladı.

OSB Başkan Vekili Nasır Duyan, OSB ile yakından uzaktan ilgisi olamayan Mahir Yağcı’nın hangi sıfatla, fabrikaları satışa çıkardığını, olmayan boş arsaların nasıl satma girişiminde  bulunduğuna anlam veremediğinin altını çizdi. Duyan” Organize Sanayi Bölgesinde  boş arsamız yok. Satışa çıkardığımı fabrika da yok. Adı geçen kişi bu kadar yetkiyi nereden aldı. OSB’nin hepsi şahsına aitmiş gibi sosyal medya da yaptığı paylaşıma, yatırımcıların  itibar etmemeleri konusunda uyarıyorum. Kimin fabrikasını, kimin arsasını ya da hangi boş depo ve binayı , hangi sıfatla satışa çıkardığını merak ediyorum. OSB Yönetimi olarak böyle bir satış kararımız yok, haberimiz de yok. Münferit olarak fabrikasını veya tesisini satmak isteyen arkadaşlar yatırımcı çevrelerinde elbette satabilir.” Dedi.

 Emlakçılar OSB’de satış yapamaz

 OSB Başkan Vekili Nasır Duyan, Organize Sanayi Bölgesinin farklı bir statü ve yapıda olduğunu hatırlatarak.” OSB ‘de neler yapılacağına, hangi yatırımların gerçekleştirileceğine ve hangi fabrikaların kurulmasına izin veren bir yönetim kurulu var. OSB’deki fabrikalarla ortaklık kurmak isteyen yatırımcılarımız, OSB Müdürlüğüne müracaat etmeleri durumunda kendilerine yardımcı olacağız. Şimdiye kadar emlakçı aracılığı ile satış ve ortaklık yapılmadı, bundan sonra da yönetim olarak böyle bir uygulamaya müsaade etmeyeceğiz. Kuruluş ilkelerimize de  ters düşüyor” şeklinde sözlerini sürdürdü.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR