TURİZM

Bülent Arınç, Mardin'de otel açılışına katıldı

TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç, Mardin'in Aziz Sancar Hava Limanı karşınında yapılan otelin açılışını yaptı

Bülent Arınç, Mardin'de otel açılışına katıldı
09-06-2023 09:05
09-06-2023 09:14
MARDİN

TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç,  taarihi kentin turizmde önemli bir noktaya ulaştığını söyledi. Arınç, "Burada etnik ve dini farklılıkları sebebiyle geçmişten bu yana yaşamış kavimler, milletler, topluluklar var. Halen bir kısmı ile birlikte yaşıyoruz. Onlar buranın zenginliği, yerlileri sahipleri aslında. Biz onlarla yıllarca barış ve hoşgörü şehri olan Mardin’de birlikte yaşamışız. Türkiye genelinde 25’e yakın “ANEMON’ otel zinciri ulaştığını belirten Arınç” Mardin’e yatırım yapanlar pişman olmazlar. Ünlü Ressam İsmet Yedikardeş imiz o güzel eserlerinden bir tablolunun bu otele hediye etmesini istiyorum” " dedi

- "Tüm girişimcileri Mardin’imize yatırım yapmaya davet ediyorum" 

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş ise Mardin’in binlerce yıllık tarihin, sayısız kültürün, dillerin ve dinlerin kesişim noktası olduğunu ifade etti. 

Bu coğrafyada Asur’dan Roma’ya ve Osmanlı’ya kadar pek çok medeniyetin geride bıraktığı eserler, konuklarını ağırlamaya devam ettiğini kaydeden Demirtaş, "Bu eşsiz medeniyet mirası, bugün bize tarih ve kültür turizmi olarak dönmektedir. Evlatlarımıza emanet olarak bırakacağımız bu mirası korumak ve ülke ekonomimize turizm girdisi sağlamak amacıyla çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz." dedi. 

Kentte farklı kategorilerde turizm işletme belgeli tesislerin toplam yatak kapasitesi 7 bin 500 olduğunu, aktaran Demirtaş, şunları söyledi: 

"Mardin’in konumunu ve turizm başta olmak üzere, tarım, sanayi, finans ve lojistik potansiyelini değerlendirdiğimizde bu kapasitenin yeterli olmadığı kendiliğinden ortaya çıkmaktadır. Mardin’de mutlaka turizm işletme belgeli tesis sayısını ve beraberinde yatak kapasitesini daha yukarılara çıkarmalıyız. Buradan bu açılış vesilesiyle hali hazırda turizm sektöründe hizmet üreten veya bu alana yatırım yapmak isteyen tüm girişimcileri Mardin'imize yatırım yapmaya davet ediyorum. Bacasız sanayi olarak nitelendirilen turizmin tüm alanlarında ilimize yatırım yapacak tüm girişimcilere, Valilik ve Büyükşehir Belediyesi olarak destek vermeye hazır olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum."dedi.

Anemon Grand otelin açılışında hazır bulunan Arınç’ın yani sıra İstanbul’dan gelen ünlü Ressam İsmet Yedikardeş,Marev yönetim kurulu  üyeleri ve iş insanları,Mardin il jandarma Komutanı Tuğgeneral  İdris Tataroğlu,  İl Emniyet Müdürü   Mahmut Karabulut , Ömerli belediye başkanı Hüsamettin Altındağ, ak parti il başkanı Vahap Alma, Mardin organize sanayi Bölge başkanı Nasir Duyan  ve halkın katılımı ile geçekleşti.

               Mardin’deki Anemon otelin Yusuf Bozan, Erdinç Çeçen, Tahsin Kocan, Necdet Yıldırım ortaklıkları ile  5 yıldızlı otel olarak hizmete açıldı.

 

 

 


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR