POLİTİKA

CHP Kızıltepe Seçim Bürosunu Coşkulu Açtı

CHP Kızıltepe İlçe Seçim Bürosunun açılışında, Milletvekili Adayı Karaboğa, “Ülkemizin uğradığı tahribatı restore edeceğiz”

CHP Kızıltepe Seçim Bürosunu Coşkulu Açtı
19-04-2023 01:06
19-04-2023 01:14
MARDİN

Cumhuriyet Halk Parti Mardin  Milletvekili Adayı Şükrü Karaboğa, " Bu ülkede çok şeyi değiştireceğiz. Önce demokrasimizi restore edeceğiz. Bu demokraside her milletten, her halktan herkes kendini bulacak. Son 20 yılda ağır tahribata uğrayan ve çökme noktasına gelen ekonomimizi restore edeceğiz." dedi.

Mardin'in Kızıltepe İlçesi Cumhuriyet Mahallesi Eski Hastane Caddesi Tepebaşı Mahallesi'nde  CHP Mardin Milletvekili Adayı  Şükrü Karaboğa, seçim çalışmalarının yürüteceği  seçim koordinasyon merkezi açılışı yapıldı.  Kızıltepelilerin yoğun ilgi gösterdiği açılışa, CHP Milletvekili Adayları Av.Nurettin Kılıç,İbrahim Taşdelen, Ömer Durak,  Saadet, Gelecek ve DEVA Partilerinin temsilcileri,CHP İl Başkanı Mehmet Kılıçaslan ve İl Kadın Kolları Başkanı Aygül Kılıç, sanayici ve iş insanları, kanat önderleri ve aşiret liderleri katıldı.

                 Meşale ve Davul Zurnalı açılış

 CHP Mardin Gençlik kolları, ellerinde meşalelerle alanı geldi, ha, hukuk, adalet sloganları ile alanı inletti. Programda davul ve zurna eşliğinde partililer halay çekti. 

         Merkezin açılışında konuşan CHP Mardin Milletvekili adayı Karaboğa, "Biz bugün buraya anlamlı bir gün için toplandık. Son 20 yıldır ülkemizin uğradığı tahribatları restore etmek için yola çıktık. 14 Mayıs seçimi hepimiz için bir milat olacak. Bunu anlamlı buluyoruz. İdealimiz, amacımız ve mücadelemiz büyük. Son 20 yılda ülkemizin uğradığı tahribatları restore etmek için iktidara talibiz. Güçlü bir şekilde geliyoruz. Bu ülkede çok şeyi değiştireceğiz. Önce demokrasimizi restore edeceğiz. Bu demokraside her milletten, her halktan herkes kendini bulacak. Son 20 yılda ağır tahribata uğrayan ve çökme noktasına gelen ekonomimizi restore edeceğiz. Çiftçi kardeşlerimizi borç yükünden kurtaracağız. Esnaf kardeşlerimizi borç yükünden kurtaracağız. Krediye ulaşamayan sanayiciyi kurtaracağız." diye konuştu.

"Çiftçi ödeyebileceği bir elektrik faturasıyla karşılaşacak" 

14 Mayıs'ta bir viraj olduğunu ve bunu atlatabilirlerse güzel günlerin olacağını kaydeden Karaboğa, "Şair Nazım Hikmet'in dediği gibi “ çok güzel günlerimiz olacak.” Gençlerimiz özgür bireyler olacak. Çiftçilerimizi borç yükünden kurtaracağız. İndirimli elektrik uygulayacağız. Çiftçi ödeyebileceği bir elektrik faturasıyla karşılaşacak. Esnaflarımızın borç faizlerini sileceğiz." diye konuştu. 

  İl Başkanı Mehmet Kılıçaslan ise her  şeyin  “ Hak, Hukuk, Adalet” kelimelinde saklı olduğunu söyledi.  Vatandaşların evlerinin balkonundan açılışı izledikleri gözlendi.

 

 

 


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR