YAŞAM

Depremzede aileler Mardin'e hayran kaldı

Depremzede Aileler MAÜ Turizm Fakültesi Hocaları Rehberliğinde Tarihi Şehir Mardin’i Gezdi

Depremzede aileler Mardin'e hayran kaldı
09-03-2023 17:24
09-03-2023 17:27
MARDİN

Bölgemizde yaşanan ve binlerce ailenin ikamet ettikleri şehirlerinden ayrılarak farklı illere göç etmelerine neden olan Kahramanmaraş merkezli deprem sonrası Mardin’e de yoğun bir göç yaşandı.

Mardin’e göç eden bütün aileler Mardin Valiliği Koordinesinde kendileri için hazırlanan konaklama yerlerine yerleştiriliyor.

Depremzede ailelere ve çocuklarına yönelik psikososyal çalışmalar da aralıksız olarak devam ediyor.

 Aileler Tarihi Mardin’e Hayran Kaldı

Ailelerin yaşadıkları olumsuz duyguların etkisini silmek için düzenlenen çalışmalar kapsamında Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi ve Mardin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde ailelere yönelik Mardin şehir gezisi düzenlendi.

Misafir ailelerin moral ve  motivasyonlarını yükseltmek amacıyla düzenlenen Mardin gezisinde Kasımiye Medresesi, Tarihi Mardin Çarşısı, Ulu Cami, Mardin Evleri, Mardin Artuklu Üniversitesi Uygulama Oteli olarak hizmet veren Eski PTT Binası gezildi.

Mardin’i çok beğendiklerini söyleyen aileler bol bol fotoğraf çekmeyi de ihmal etmediler.

 Mardin Gezisine MAÜ Turizm Fakültesi Hocaları Rehberlik Etti

Gezide Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi hocaları ve Mardin Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü uzmanları da ailelere eşlik ederek rehberlik etti.

Misafir ailelerimize moral kaynağı olmak ve yaşadıkları zor günlerin etkisinden kurtulmalarını sağlamak için gezileri programladıklarını belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serhat Harman, Mardin Şehir gezilerinin devam edeceğini söyledi.

 

 


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Reklamı Geç