EKONOMİ

E-Ticaret ve E- İhracat Masaya yatırıldı

Mardin TSO ve Trendyol işbirliğiyle E-ticaret ve E-ihracat eğitim programı düzenlendi.

E-Ticaret ve E- İhracat Masaya yatırıldı
05-06-2024 22:33
05-06-2024 22:42
MARDİN

     Mardin Ticaret ve Sanayi Oda Başkanlığı ile Trendyol işbirliğiyle E-Ticaret ve E- İhracat eğitim verildi. Dicle Kalkınma Ajansı toplantı salonunda ” Trendyol Satış ve İş Geliştirme Müdürü Efe Yurdakul ve  Trendyol Satış ve İş Geliştirme Bölge Müdürü  Hakan Sarı tarafından Dicle Kalkınma Ajansı’nda eğitim programı gerçekleşti. Programın açılış konuşmasını Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim kurulu üyesi İbrahim Batuk“ Dünyada verilerin saniyede bir değiştiğini görüyoruz. Tamamen dijital çağa geçtik. Yapay zekanın doğuracağı dezavantajlardan korkuyoruz ama nimetlerinden de hep birlikte faydalanacağız. 2023 yılı verilerine göre 25 milyon kişi internetten alışveriş yapan insanlar var. Bu anlamda Türkiye ciddi anlamda ileri seviyeye geçti. Bizler de bu konularda Mardin’de öncülük etmek istediğimizi belirtmek istiyorum. Mardin Ticaret ve Sanayi Odası olarak elimizden geldiğince hem üyelerimize hem de Mardinli esnaflarımıza ulaşmaya gayret ediyoruz” dedi.

“Ekonomi ile ilgili sıkıntımız var “

Ekonomi ile ilgili sıkıntıların olduğunu belirten Batuk sözlerine şöyle devam etti;”  Ekonominin hali ortada ama her zaman bir umut vardır ve enseyi hemen karartmamak gerekiyor. Hayat her zaman bittiği yerden başlıyor. Bizler esnafımızla, işletmelerimizle çok daha iyi yerlere geleceğiz” dedi.

Batuk yaptığı açılış konuşmasından sonra Trendyol Satış ve İş Geliştirme Müdürü Efe Yurdakul, Trendyol ile birlikte E-Ticaret’e başlamayı anlattı. Yurdakul; “ Her geçen gün E-ticaret artıyor. 2010 yılında başladığımız e-ticaretle birlikte yurtdışına da açıldık.  Türkiye de ciddi anlamda e-ticaret artmış durumda. İnsanlar artık mağaza mağaza gezmekten ziyade e-ticaretin sunmuş olduğu hizmetle oturdukları yerden alışveriş yapabiliyorlar. Şuanda 250 bin üzerinde Trendyolda mağaza açan satıcılar var. Hep birlikte Türkiye’nin satış hacmini artıracağız. 2028 yılında çok büyük hedeflerimiz var ve bunu birlikte başaracağız” şeklinde konuştu.

Yurdakul’un sunumundan sonra Trendyol Satış ve İş Geliştirme Bölge Müdürü  Hakan Sarı, Trendyol uygulamasını anlattı. Ardından Yurdakul ve Sarı gelen soruları yanıtladı.

Toplantıya MTSO Meclis Başkanı Sabahattin Evrensel, TOBB Mardin Kadın Girişimciler Kurulu ve Bölge Başkanı Deniz Hitay, İş Kadını Zine Tatar ve sanayi kuruluş temsilcileri katıldı.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR