POLİTİKA

Erin, Mardin "Medeniyet Tarihine Roma, Paris ve Venedik'ten önce ismini yazdırdı"

AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Erin, “Mardin, medeniyetlere ev sahipliği yaptığı dönemlerde Roma ve Venedik köydü, Paris diye bir yer yoktu.”

Erin, Mardin  "Medeniyet Tarihine Roma, Paris ve Venedik'ten önce ismini yazdırdı"
14-02-2024 03:29
14-02-2024 03:34
MARDİN

AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Erin 31 Mart yerel seçim çalışmaları kapsamında Mardin’de faaliyetleri bulunan, Demirciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Marangozlar ve Mobilyacılar Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Mardin Şoförler ve Otomobilciler Odası, Mardin Terziciler ve Konfeksiyoncular Odası, Bakkallar ve Büfeciler Odası, Artuklu Ziraat Odası, S.S. Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Fırıncılar, Lokantacılar ve Tatlıcılar Esnaf Odası’nı ziyaret ederek başkan ve yönetimleriyle bir araya geldi.

Başkan Adayı Abdullah Erin ziyaretlere ilişkin yaptığı açıklamalarda, ”Yardımlaşma, Sosyal, kültürel, tanıtım, birlik ve beraberliğin pekişmesi gibi birçok faaliyeti aynı anda yürütebilen ODA ve STK lar, şehirlerin kalkınması ve isminin tanınmasına büyük yardımları dokunmaktadır. Bizler yapılan tüm bu faaliyetleri takdirle karşılıyor kendilerini tebrik ediyoruz. Kronolojik tarihi ve coğrafik yapısı itibariyle birçok medeniyeti bile geride bırakan Mardin, medeniyetlere ev sahipliği yaptığı dönemlerde Roma ve Venedik köydü, Paris diye bir yer yoktu. Eski çağlardan kalan sanat eserleri ve taş abidelerin sayılarına münhasır Mardin, bağrında barındırdığı Mezopotamya ovasıyla tarım ve ziraat faaliyetlerinin de ana merkezi konumundadır. Bu durumda bizlerde turizm, tarım, sanayi ve ticaret alanlarının tamamında aktif rol oynayan Mardin’i çok daha iyi yerlere getirmenin hesapları içerisindeyiz.”

Erin, “Bizler Mardin ve halkımıza hizmet etmek için çalışmalarımıza sonuna kadar devam edeceğiz. Her hangi farklı bir oluşuma mahal vermeden, ayrıştırmayı rafa kaldırarak birleştirici bir çizgi doğrultusunda hareket eden, haktan yana halka hizmet etmek için durmadan çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Mardin’in her yerini kapsayacak şekilde oluşturduğumuz projelerimizle daha aydınlık yarınların kapısını aralamanın derdinde olacağız. İnşallah 31 Mart seçimlerinde halkımızdan alacağımız güç ve destekle Mardin çok daha güzel günlere kavuşacaktır.”


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR