EĞİTİM

Fatih Ensari 24 Derslikli Okul Yaptıracak

Hayırsever İş İnsanı Nuri Ensari’nin oğlu Fatih Ensari Artuklu İlçesinde 9 dönüm alan üzerinde 24 derslikli okul yaptıracak.

 Fatih Ensari 24 Derslikli Okul Yaptıracak
06-08-2023 08:43
06-08-2023 08:48
MARDİN

Mardin Valisi Mahmut Demritaş, Hayırsever İş İnsanı Fatih Ensari’nin Artuklu İlçesinde yaptıracağı 24 Derslikli İlk Öğretim Okulu için sosyal medya hesabında “yapılması planlanan 24 derslikli okul alanında incelemelerde bulunduk. Hayırseverimize teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İş İnsanı Hayırsever Nuri Ensari’nin oğlu Fatih Ensari, trafik kazasında yaşamlarını kaybeden kardeşleri Hakan ve Mehmet Ensari adını taşıyacak 24 derslikli ilköğretim okulu yaptırmak için valilik ile yaptıkları görüşmelerin olumlu karşılandığını söyledi. Fatih Ensari “ Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi yakınlarında 9 dönüm alan üzerinde yapmayı planladığımız 24 derslikli ilköğretim okulu için alanda Vali Sayın Mahmut Demirtaş ve yetkililerle incelmelerde bulunduk ve yer tespiti yaptık. O bölgede okula ihtiyaç olması, bizim için anlamlı oldu. Yakında projemizi hazırlayıp, prosedürleri tamamlayıp inşaata başlayacağız. Biz aile olarak kazandığımızı memleketimizde yatırıma dönüştürdük. Eğitim alanında da memleketimize hizmet etmekten ve kardeşlerimin ismini yaşatmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Reklamı Geç