GÜNDEM

Gaziler Günü Onuruna Yemek verildi

Gaziler Günü etkinlikleri kapsamında, Mardin Valiliği tarafından gazi ve şehit aileleri onuruna yemek verildi.

Gaziler Günü Onuruna Yemek verildi
20-09-2023 08:47
20-09-2023 08:59
MARDİN
 Mardin Valiliği, gaziler günü etkinlikleri kapsamında, gazi ve şehit ailerini vrilen yemekte bir araya getirid. Mardin Valisi Tuncay Akkoyun, şehitlik ve gazilik mertebesinin ulviliğine vaurgu yaptı. Akkyoun "Bizler, şehadeti ve gaziliği çok ulvi mertebeler kabul eden bir inancın ve gaza anlayışını kendine şiar edinmiş kadîm bir medeniyetin mensuplarıyız. Bizler, kutlu tarihimiz boyunca Anadolu’dan Balkanlara ve dahî yedi iklimde istiklalimize, istikbalimize, birlik ve bütünlüğümüze kastedenlere karşı canımız pahasına kahramanca nice mücadeleler vermişizdir. Cennet vatanımızın her bir karışı, Aziz Şehitlerimizin ve Kahraman Gazilerimizin fedakârlıkları ve gayretleriyle yoğrulmuştur. Şanlı ecdadımızın bizlere emaneti, canımızdan aziz bildiğimiz vatan toprağımızı, Malazgirt’ten, İstanbul’un fethine, Çanakkale’den, İstiklâl Harbi’ne, terörle mücadeleden 15 Temmuz hain darbe girişimine, gazilerimizin ve şehitlerimizin çelikten imanlarıyla verdiği destansı mücadeleye borçluyuz. Gazilik ruhu, her zaman olduğu gibi bugün de yarın da “Türkiye Yüzyılı” vizyonuyla tam bağımsız Türkiye ateşini yüreğinde taşıyan ülkemizin, aydınlık istikbaline ilerlemesi için bir rehberdir.” ifadelerini kullandı.
  Devletin her daim gazi ve şehit ailelerinin  yanında olduğunu vurgulayan Vali Akkoyun, “Bizler, şehitlerimizin, gazilerimizin ve ardlarında bıraktıkları ailelerinin emanetçisiyiz. Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize verilecek hizmetleri en iyi şekilde yürütmek üzere başta Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz ile Mardin Büyükşehir Belediyemize bağlı Şehit ve Gazi Şube Müdürlüğümüz ve diğer tüm kamu kurum/kuruluşlarımız hassasiyetle çalışmaktadır. Her fırsatta şehit ailelerimizi ve gazilerimizi bizzat ziyaret ederek bir araya gelmeye özen gösteriyoruz. Her şehit ailemizin, gazimizin ve gazi yakınımızın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da daima yanında olacağız. Şehitlerimizin aziz hatıralarına sahip çıkacağımızı, siz gazilerimizi asla yalnız bırakmayacağımızı buradan bir kez daha vurgulamak istiyorum.” şeklinde konuştu.
           Programa, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Yaşar Denen, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, askeri ve mülki erkan, kamu kurum ve kuruluş, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri, şehit aileleri ve gaziler ile vatandaşlar katıldı.
 Vali ve Büyükşehir Başkan Vekili Akkoyun, tüm masaları gezip şehit yakınları ve gaziler ile yakından ilgilenip, bir müddet sohbet ettikten sonra program son buldu.

Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR