GÜNDEM

İtfaiye Ekipleri Geri Döndü

Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Süzen, Deprem Bölgesinden dönen İtfaiye Erleriyle bir araya geldi

İtfaiye Ekipleri Geri Döndü
27-02-2023 19:13
27-02-2023 19:18
MARDİN

Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6’lık depremlerin ardından büyük yıkımların yaşandığı Gaziantep, Şanlıurfa ve Adıyaman’da görev yaparak şehre dönen İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipleri ziyaret etti.

 Mardin Valiliği ile Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından affet yönetiminin yönlendirmesiyle Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi, Gaziantep'in Nurdağı ilçesi ve Adıyaman merkez görevlendirildi. İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı, 125 personel olmak üzere 11 ekip, 2 arama kurtarma aracı olmak üzere 7 araç ile 11 gün boyunca arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Bu çalışmalar kapsamında 49 vatandaş enkaz altından yaralı olarak kurtarılarak yaşama tutunmaları sağlandı.  

 Genel Sekreter Murat Süzen, Birecik, Nurdağı ilçeleri ile Adıyaman merkezde ilk günden itibaren arama kurtarma çalışmalarına katılan İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı itfaiye ekiplerini ziyaret etti. Süzen, arama kurtarma çalışmalarında gösterdikleri başarılarından dolayı itfaiye erlerine teşekkür ederek tebrik etti.

 Toplantı salonunda itfaiye erlerine seslenen Süzen, her zaman için milletin hizmetinde olduklarını belirtti.

 


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR