POLİTİKA

Kabine Toplantısı kararları açıklandı!

Kabine Toplantısı kararları açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu Kabine Toplantısı bugün 15.15 itibarıyla başladı. Vergi ve SGK borçlarının yapılandırılması, Anayasa değişikliği teklifi ve İsveç'teki provakatif eylemlerin masada olduğu Kabine Toplantısı kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Millete Sesleniş konuşmasında açıklandı. İşte 23 Ocak 2023 Kabine Toplantısı kararlar?

Kabine Toplantısı kararları açıklandı!
23-01-2023 20:02
23-01-2023 20:07
MARDİN

Kabine Toplantısı kararları açıklandı son dakika... 2023 yılının ikinci Kabine Toplantısı bugün Beştepe'de gerçekleştirdi. Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde saat 15.15'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı. İşte 23 Ocak Pazartesi Kabine Toplantısı kararları...

 KABİNE TOPLANTISI KARARLARI NELER OLDU?

Kabine Toplantısı kararları açıklandı.  Kritik konuların gündemde olduğu Kabine Toplantısı'nın kararları Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. İşte 23 Ocak 2023 Kabine Toplantısı sonuçları ile ilgili detaylar:

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan ayrıntılar şöyle:

 Bugün Recep ayına, 21 Şubat'ta Şaban ayına ve 23 Mart'ta Ramazan ayına kavuşuyor, 21 Nisan'da Ramazan Bayramı'na 28 Haziran'da kurban bayramına vasıl oluyoruz. Bilindiği gibi seçimlerin tarihi 18 Haziran'dı. Bu tarihi hem kurban bayramı arifesi, dolayısıyla hac dönemine, hem çocuklarımızın sınav takvimine denk gelmesi sebebiyle güncelleme ihtiyacını duyduk. Bu anlayışla yaptığımız kapsamlı değerlendirmeler sonunda 14 Mayıs 2023 Pazar gününün her bakımdan seçim için en uygun tarih olduğunu gördük. Ülkemizi bu tarihte seçime götürmek istiyoruz. Anlayasımıza göre beşte üç çoğunlukla bu tarih güncellemesini Meclisimiz yaparsa memnuniyet duyarız. Aksi halde Cumhurbaşkanlığı olarak 14 Mayıs'ta yapılacak takvimle kararımızı alırız. 2023 seçimleri tarihinde yapmayı planladığımız seçimlerin hayırlı olması temennisinde bulunuyorum.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR