EKONOMİ

Kadın Kooperatifleri Güçlendirilecek

Bakan Danışmanı Prof.Dr.Fatma Ayanoğlu” Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Mardin Valiliği, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı ve Dicle Kalkınma Ajansının desteklediği proje kapsamında kadınlar eğitilecek.”

 Kadın Kooperatifleri Güçlendirilecek
22-05-2024 20:50
22-05-2024 20:59
MARDİN

        Mardin’de, Marmara Üniversitesi ekonomik ve Sosyal Alanda Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezinin, TÜBİTAK bilimsel Araştırmalar Programı kapsamında, Dicle Kalkınma Ajansı ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan “Kadın Kooperatiflerinin Güçlendirilmesi Projesi” bünyesinde 2 gün süresince kadın kooperatiflerine ve kadın girişimcilere eğitimler verilecektir.

Dicle Kalkınma Ajansı, Mardin TSO ve Mardin İŞKUR İl Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülecek programa Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Danışmanlarından Prof.Dr. Fatma Ayanoğlu, Mardin Vali Yardımcısı Osman Çelikkol, Mardin İŞKUR İl Müdürü Mahmut Batur ve Genel Sekreterimiz Aykut Aniç, SGK İl Müdürü Abdulkerim Şahin, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Erdal Çelik, katıldı.

TOBB Mardin Kadın Girişimciler Kurulu ve Bölge Başkanı Deniz Hitay’ın, kadın kooperatifleri ve girişimci kadınların geleceğe dönük hedeflerine ulaşmaları için eğitimin önem taşıdığını söyledi.

 Dicle Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri  Aykut Aniç, yaptığı konuşmada, kadın kooperatiflerinin toplantılarına ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Marmara Üniversitesi ekonomik ve Sosyal Alanda Kadın Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı  Vedat Işıkhan’ın danışmanlarından Prof.Dr. Fatma Ayanoğlu, kadınların kurdukları işlet ve kooperatiflerin kısa ömürlü olmasının nedenlerini araştırdıklarını, başarılarını devam ettirmek isteyen kooperatif ve girişimci kadınların başarılı olmaları, kadına şiddetin ortadan kaldırılması gibi çalışmalara imza attıklarını hatırlatarak “Kadınların kurdukları işletmelerin çoğunluğu 5 yıl ayakta durabilmektedir. Bunun nedenlerini araştırdık, dijital iletişim, markalaşma, müşteri ilişkileri ve  pazarlama gibi etkenler karşımıza çıktı. Bu eğitimlerle yatırımcı ve girişimci kadınları  daha uzun süreli ayakta tutunmalarını sağalmayacağız” dedi.

    Vali Yardımcısı Osman Çelikkol, DİKA Genel Sekreteri Aykut Aniç  ve İŞKUR İl Müdürü Mahmut Batur’a verdikleri destekten dolayı birer plaket verdi.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR