POLİTİKA

Kılıç, Gazetecilere Hizmet ve Hedeflerini Anlattı.

Ak Parti Mardin Milletvekili 1.Sıra Adayı Faruk Kılıç: Kızıltepe ve Derik’te 110 bin dönüm arazi GAP suyu ile sulanıyor

Kılıç, Gazetecilere Hizmet ve Hedeflerini Anlattı.
07-05-2023 17:44
07-05-2023 18:10
MARDİN

        Basın mensupları ile düzenlediği toplantıda konuşan AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Faruk Kılıç, Kızıltepe’de 30 bin dönüm, Derik’te de 80 bin dönüm arazinin GAP suyu ile sulandığını, suyun toprakla  buluşmasının önemli olduğunu söyledi.

AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Faruk Kılıç, ilde görev yapan yerel ve ulusal basının temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi. Gündemi değerlendiren Kılıç, partisinin hizmetlerini anlattı, hedeflerini masaya yatırdı.    

Kılıç, hem basın mensuplarını hem de Mardinlileri, 10 Mayıs Çarşamba günü saat: 16.30’da 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak büyük mitinge davet etti.

“SAĞLIK ALANINDA CİDDİ YATIRIMLAR YAPILDI”

Sağlık yatırımlarına vurgu  Kılıç, “Mardin Şehir Hastanesi ile Tıp Fakültesi inşaatları sürüyor. Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 300, Kızıltepe Devlet Hastanesinde ise 150 yataklı ek hastane inşaatları devam ediyor. Artuklu’da Ağız ve Diş Sağlık Merkezi geçen yıl hizmete açıldı. Midyat ve Nusaybin’de diş sağlığı merkezleri kuruldu. Sağlık alanında Mardin’de ciddi yatırımlar yapıldı. Sağlık Bakanlığından aldığım rakamlara göre, 2019-2023 yılları arasında 3 milyar 263 milyonluk yatırım yapıldı. Sağlık yatırımları çok önemlidir, nitekim bunu pandemide gördük.” dedi.

“393 MİLYON TL SPOR YATIRIMI YAPILDI”

Gençlik ve spor yatırımlarına da değinen Kılıç, tüm ilçelerde yarı olimpik havuzlarının yapıldığını, spor sahalarının kurulduğunu, son 4 yılda toplam spor yatırımların 393 milyon TL olduğunu söyledi.

Kızıltepe Ziraat Fakültesi’nin temellerinin yakın bir tarihte atılacağını ifade eden Kılıç, Mardin-Midyat yolunun yapıldığını ve Kızıltepe Güney Çevre Yolu’nun önümüzdeki hafta açılacağını söyledi.

“İNSAN MERKEZLİ HİZMETLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ”

Mardin’deki yatırımların devam etmesi ve takibinin daha rahat yapılabilmesi için aday olduğunu ve Mardinlilerin desteğini beklediğini belirten Kılıç, İl Başkanlığı döneminde Anıtlar Kurulu’nun Mardin’de kurulduğunu söyledi.

İnsanı merkeze alan hizmetlerde bulunmaya devam edeceklerini kaydeden Kılıç, Mardin’in sorunlarını Ankara’da çözebilmek için ve yatırımları takip edebilmek çalışacağını dile getirdi ve Mardinlilerin desteğini istedi.

 


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR