EKONOMİ

Kızıltepe Kaymakamı Şahin, OSB’de Genç Girişimcileri Ziyaret etti.

Kızıltepe İlce Kaymakamı Abdullah Şahin Mardin Organize Sanayi Bölgesinde iç çamaşırda kendi markasını yaratan Taha Duyan’ı işletmesini ziyaret etti, çalışanlarla sohbet etti.

 Kızıltepe Kaymakamı Şahin, OSB’de Genç Girişimcileri Ziyaret etti.
05-06-2024 09:40
05-06-2024 12:03
MARDİN

Mardin Organize Sanayi Bölgesine nezaket ziyaretinde bulunan  Kızıltepe İlçe Kaymakamı Abdullah Şahin, OSB Başkan Vekili Nasır Duyan’dan OSB hakkında bilgi aldı. Ardından genç girişimcileri işletmelerinde ziyaret etti.

 Kaymakam Şahin, Mardin Organize Sanayi Bölgesinde bin metrekare alan üzerinde Jakoft markası ile iç çamaşırı üretimi yapan Taha Duyan, ve Marma Makarna üretimi yapan Şahin İlhan’ı ziyaret etti.

 Batman ve Kızıltepe’de de fason üretim takviyesi yaptığını ifade eden Taha Duyan, bir grup arkadaşı Jakoft adı altında kendi markalarını yarattıklarını, önce  Türkiye’de iç pazarda yerlerini sağlamlaştırmayı ardından dış pazarda pay sahibi olmayı hedeflediklerini söyledi. Zincir Mağaza ve marketlerle anlaşma yoluna girdiklerinin altınız çizen Taha Duyan “ 4 Kafadar arkadaşla iç çamaşırı işine girdik. Kısa sürede yeni yarattığım marka ile üretime başladık. Jakop iç çamaşırı kısa süre içinde iç pazarda ve bazı zincir market ve mağazalarda yerini aldı. 35 kişi ile günlük 4 bin parça üretim yapıyoruz. Daha geniş bir alanda önce üretimimizi birkaç katına çıkarmayı, sonra da iç pazarın yanında dış pazara açılmayı hedefliyoruz” dedi

   Kaymakam Abdullah Şahin, genç girişicilerin istihdam yaratma gayretlerini takdirle karşıladığını belirterek “İstihdam yaratmak, ekonomiye katkı sağlamak çok önemlidir. Bu düşünce ve gayrette olanların genç olması ise daha anlamlı ve önemlidir. Genç girişimcileri tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR