TURİZM

Lokantalar Kapı Girişlerine Fiyat Listesi Asacak

Mardin Valiliğince, restoranlarda yemek fiyatlarını kapıya asılması ve masaların üzerinde bulundurulması zorunluluğu getirildi.

Lokantalar  Kapı Girişlerine  Fiyat Listesi Asacak
09-05-2024 08:13
09-05-2024 08:15
MARDİN

Mardin’e gelen yerli ve yabancı turistlerin sosyal medya hesaplarında, yemek fiyatlarının yüksek olduğunu dile getirmeleri üzerine Mardin Valiliği ilgili kurumları harekete geçirdi. Restoranların giriş kapılarında ve masa üzerlerinde yiyecek ve içeceklerin fiyatlarının görülecek ve okunabilecek şekilde bulundurulması zorunlu hale getirildi.

Geçtiğimiz Bayram tatilinde Mardin’e gelen yerli ve yabancı turistlerin, çay bahçelerinde ve restoranlarda aşırı fiyat uygulamasından duydukları rahatsızlıkları sosyal medya hesaplarında duyurmuştu. Bunun üzerine Vali Tuncay Akkoyun’un talimatları ile  Mardin Valiliği bünyesinde İl Emniyet Müdürlüğü, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, İl Ticaret Müdürlüğü, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ŞURO), İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Vergi Dairesi Müdürlüğü  ve belediyelerin içinde bulunduğu Turizm Denetleme Komisyonu oluşturularak, il ve ilçelerde sıkı denetimler başlandı.

Restoranlardaki aşırı fiyatlara karşı ise, giriş kapılarına ve yemek masalarının üzerinde görülebilecek ve okunabilecek şekilde yiyecek ve içecek fiyat listelerinin asılması zorunla hale getirildi. Uygulama uymayan işyerleri hakkında yasal işlem yapılacağı belirtildi.

 

 


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR