GÜNDEM

Mardin’de 19 Mayıs'ı, paraşütlü kutlama

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlileri kapsamında Derik ilçesinde düzenlenen yamaç paraşütü etkinliğine katıldı.

Mardin’de 19 Mayıs'ı, paraşütlü kutlama
19-05-2021 17:22
19-05-2021 17:33
MARDİN

       Mardin Büyükşehir Belediyesi Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Gençlik Merkezi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadeleyi başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 102. yıl dönümü çerçevesinde yamaç paraşütü etkinliği düzenlendi.

      Zeytinpınar Mahallesi'ndeki Erge Baba tepesinde gerçekleştirilen etkinlikte paraşütçüler, Derik ilçesi semalarında Türk Bayrağı açarak 19 Mayıs’ı kutlarken aynı zamanda Filistin’deki zulme dikkat çekmek içinde Filistin bayrağıyla da uçuş yaptı.

     Eğitim alan gençlerin yamaç paraşütü gösterisini izleyen Vali Mahmut Demirtaş, Büyükşehir Belediyesi olarak bugüne kadar 800 gence paraşüt eğitim verildiğini belirterek 30 kişilik gruplar halinde gençlere yönelik eğitimlerinin devam ettiğini ve bu yıl 200 gence eğitim vermeyi hedeflediklerini söyledi.

      İsrail devletinin Filistin’e yönelik saldırılarına da değinen Vali Demirtaş, “İsrail terör devletinin ciddi anlamada bir katliamı var. Buradan protesto ediyoruz. Türk milleti olarak Filistinli kardeşlerimizin yanındayız.” dedi.

      Organizasyonda yer almaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren gençlerden Aziz Acar, “Bir havacılık öğrencisi olarak bu şekilde bir organizasyonda bulunmaktan memnuniyet duyuyorum. Dalgalandırılmış olan bayraklarımız büyük önem arz ediyor. İnşallah en kısa zamanda Filistin halkına yapılan zulmün bitmesini temini ediyorum. Allah yapanları ıslah etsin.” diye konuştu.

      Etkinliğin beklentisinin üzerinde renkli ve eğlenceli geçtiğini dile getiren kursiyer Elif Günel ise, gençlere sağlanan imkanlardan ötürü Vali Demirtaş’a teşekkür etti.

          Etkinliğe Vali Demirtaş’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen, Fen İşleri Daire Başkanı Cebrail Aslan, Kültür Turizm Ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şahin, Zabıta Daire Başkanı Kinyas Köle ve Gençlik Merkezi Müdürü Ayşe Nur Günel katıldı.Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR