EKONOMİ

Mardin’de Girişimcilik Kulübü Kuruldu

Türkiye Odalar Borsalar Birliği ,Güneydoğu Anadolu Kadın Girişimciler Kurulu Bölge Başkanlığı ile Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanlığı ortaklığıyla Mardin Girişimcilik Kulübü Kuruldu.

Mardin’de Girişimcilik Kulübü Kuruldu
18-01-2024 22:23
18-01-2024 22:35
MARDİN

TOBB, Güneydoğu Anadolu Kadın Girişimciler Kurulu ve Mardin Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Deniz Hitay, Artuklu Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Lokman Toprak arasında, girişimcilik kulübü için protokol imzalandı..

 Turizm gelişmesi ve sürdürülebilir olmasını hedefleyen Girişimcilik Kulübü, kalkınmanın temel şartlarından birisi olan kadınların ve gençlerin ekonomiye katılmasını sağlamakla  birlikte, proje ile Üniversitede girişimcilik eko sistemini artırmaya yönelik çalışmalar yürütmeyi amaçlıyor.

   TOBB Güneydoğu Anadolu Kadın Girişimciler Kurulu Deniz Hitay ile Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Lokman Toprak’ın imzaladığı protokolde ;

“Sürdürülebilir kalkınma amaçlarını tanınırlığını ve bilinirliğini artırmak amacı ile faaliyetler yapılması ve projeler geliştirilmesi, Ulusal ve uluslararası fonlara yönelik ortak projeler hazırlanması ve başvuruların gerçekleştirilmesi, Toplumsal katkı ve sürdürülebilir kalkınma amaçları çerçevesinde ortak projeler organize edilmesi, Ortak eğitimler atölye çalışmaları, yarışmalar ve paneller düzenlenmesi, Sürdürülebilir kalkınma amaçlarının gençlik çalışmalarının planlamasında kullanılması amacı ile çalışmalar gerçekleştirilmesi, ve düzenli toplantılar gerçekleştirilmesi,” faaliyetleri yer alıyor.

    Deniz Hitay,” Bu amaçla üniversitemizle ortak kadın girişimcilik kulübü kurulmasını, İlimiz adına çok büyük fayda sağlayacağı gençlerimizin ve kadınlarımızı girişimciliğe bakış algısını değiştireceği kanaatinde olup, bu hususta beraber kulüp kurulup çalışmalar yapılması protokolünü  imzaladık. Bu konuda desteklerini gördüğümüz TOBB Genel Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Mardin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hatip Çelik'e teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

 

 


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR