SPOR

 Mardin’de Rahvan Atlar Yarıştı

Mardin 24. Geleneksel Rahvan Atlar Yarışmasında 15 ilden 85 at yarıştı. Dereceye giren at sahiplerine kupaları verildi. 

 Mardin’de Rahvan Atlar Yarıştı
17-10-2022 10:08
17-10-2022 10:18
MARDİN

             Mardin Rahvan Atları Binicilik ve Yetiştiricilik  Kulüp Başkanlığınca her yıl yapılan, geleneksel Rahvan At Yarışlarının 24.cüsü Zınnar bağları mevkiinde bulunan hipodromda yapıldı.  15 ilden toplam 83 at 7 kategoride yarıştı. Dereceye giren atların sahiplerine kupaları verildi.

           Mardin Rahvan Atları Kulüp Başkanı Emin Felemezoğulları, geleneksel hale getirdikleri rahvan at yarışlarının 24.cüsüne ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Her yıl tekrarlana yarışmalara yoğun bir ilgi olduğuna dikkat çeken Felemezoğulları “ Bu yıl; Samsun, Ordu, Trabzon, Kars, Ardahan, Erzurum, Van, Bitlis, Antalya, Osmaniye, Kahramanmaraş, Gaziantep, Şanlıurfa, Bilecik ve Mardin’den 84 rahvan at yarıştı. Hakemler nezaretinde yapılan yarışlar yoğun bir seyirci tarafından izlendi. Yarışmaya katılan at sahiplerine teşekkür ediyorum. Uzak illerden gelenler oldu. Her yıl yarışlara ilginin daha da arttığını görmek bizleri memnun ediyor. Dereceye giren at sahiplerini tebrik ediyorum. Yarışmaya katkısı ve emeği olanlara da teşekkür ediyorum” dedi.

        7 kategoride birinci olan rahvan atlar ve sahiplerinin isimleri şöyle; 

Üçlü Tay, At Elif Hanım, At sahibi Haluk Soydaş, Dörtlü Tay At Azra, Sahibi A.Baki Özgün, Deste’de At Babacan Sahibi İsa Ragip Çetin, Küçük Orta Ata Paşa, Sahibi Muhammed Yıldırım, Büyük Orta At Antep Güzeli sahibi Mehmet İnci, Başaltı At Deli, Sahibi Ali Çalı, Baş At Azra, sahibi Beşir Ballıbey

   Yarış pistinde zaman zaman,heyecanlı anlar yaşandı. Jokeyler yarış atlarını zor zapt ettiğianlar oldu.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR