GÜNDEM

Mardin Kültür Müdürü Aktürk, Niğde’ye atandı

Mardin Külttür ve Turizm İl Müdürü Elif Belkıs Aktürk Niğde’ye atandı.

 Mardin Kültür Müdürü Aktürk, Niğde’ye atandı
04-11-2023 18:36
04-11-2023 18:40
MARDİN

Mardin Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünü görevini 21.03.2012 tarihinden bu yana sürdüren Elif Belkıs Aktürk, Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Niğde Kültür ve Turizm İl Müdürlüğüne atandı.

Mardin Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü görevine ise Ayhan Gök’ün ataması yapıldı.

  Niğde Kültür ve Turizm İl Müdürlüğüne atanan Elif Belkıs Aktürk, “21.03.2021 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile Kültür ve Turizm il Müdürü olarak başladığım görevim Mardin de sonlanmıştır. Bundan sonra görevimi Niğde ilimiz de devam edeceğim. Bu süre zarfında 18 ayda hayata geçirdiğimiz projelerimiz; Midyat Bebek ve Çocuk kütüphanesi, Dargeçit İlçe Kütüphanesi, Mazıdağı İlçe Halk Kütüphanesi tadilat aşamasında, Midyat Anıtlı Dünya Turizm Köyü yarışmasında geliştirilebilir köy seçilmesi, Anıtlı'nın geliştirilebilir köy seçilmesi sonucunda GOTURKIYE'ye eklenmesi sağlandı, Anıtlı Köyü Kara Nohut coğrafi işareti alınması,1.Mardin Uluslararası Bulgur Festivali, Mardin Müzesinde Mezopotamya Koku sergisi, Şerefiye Medresesinde İslam Eserler İhtisas kütüphanesi projesi. Nusaybin İnanç Parkına kültürlerin buluşması etkinliği,Nusaybin İnanç Parkında Nusaybin Kaymakamlığı ve Belediyesi ile birlikte 29 Ekim 100. yıl kutlaması. Gibi hizmetleri yerine getirmekten mutluluk duyuyorum. Bu görev ve sorumlulukları yerine getirirken başta Sayın Valimize, Kaymakamlarımıza, belediye başkanlarımıza, mesai arkadaşlarıma, tüm STK'lar ve Mardin halkına çok teşekkür ederim.” dedi.

    Daha önce Mardin’de Kültür ve Turizm İl Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görevinde bulunan, Muğla’da İl Kültür ve Turizm  Müdür Yardımcısı Ayhan Gök’ün  Mardin  Kültür ve Turizm  İl Müdürlüğüne atanması ise müdürlük personeli arasında memnuniyetle karşılandı.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR