EKONOMİ

Mardin Organizede 1 Milyar Dolarlık İhracat

Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müteşebbis Heyeti toplantısı Mardin Valisi Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında yapıldı.

Mardin Organizede 1 Milyar Dolarlık İhracat
30-12-2022 09:34
30-12-2022 09:43
MARDİN

Mardin 1. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Demirtaş, Artuklu Kaymakamı Mesut Tabakcıoğlu, OSB Başkan Vekili Abdulnasır Duyan ve Müteşebbis Heyeti katıldı.

Gündem maddelerinin ele alındığı toplantıda, Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili konular ele alındı.

Vali Mahmut Demirtaş, OSB'de, 2022 yılının 11 ayında 998 milyon doların üzerinde ihracatın gerçekleşmesinin sevindirici olduğunu söyledi.

Kentte istihdamı artıracak çalışmaların sürdüğünü belirten Vali Demirtaş, Mardin 2.OSB’de de girişimciler tarafından yapılan fabrika yatırımlarının yükselmeye başladığını dile getirdi.

Teşvik uygulaması, coğrafi konumu ve genç nüfusu dolayısıyla yatırımcılar için Mardin’in cazibeli bir konuma geldiğini ifade eden Vali Demirtaş, gençlerin istihdamına yönelik etkin politikalar geliştirilmesi ve uygulanması amacıyla başlayan tekstil atölyelerinin en kısa sürede tamamlamak için çalıştıklarını kaydetti.

OSB Başkan Vekili Nasır Duyan, OSB 140 tesisin faal olduğunu hatırlatarak,  sanayicilerin önündeki engelleri kaldırmak ve ihracat rakamlarını arttırmak için  uğraştıklarını söyledi.

 

 


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Reklamı Geç