TURİZM

Mardin Valisi Akkoyun, Türk Mutfağı Haftası etkinliklerinde

Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri kapsamında Mardin Valiliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliğinde Midyat'a bağlı Anıtlı Mahallesinde program düzenlendi.

Mardin Valisi  Akkoyun, Türk Mutfağı Haftası etkinliklerinde
22-05-2024 21:02
22-05-2024 21:14
MARDİN
Programa katılan Vali Tuncay Akkoyun, Turabdin ve Mor Gabriyel Manastırı Metropliti Samuel Aktaş ile birlikte vatandaşlara yöresel yemekleri ikram etti.
Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri kapsamında Mardin’de hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini bildiren Vali Akkoyun, Mardin olarak tarihi ve kültürel zenginlikleri yanı sıra yemek kültürünün de çok zengin olduğunu söyledi.
Vali Akkoyun şöyle konuştu; 
"Kültürel değerlerimizi yeniden hatırladığımız ve bu değerleri gelecek nesillere aktarmanın gururunu yaşadığımız Türk Mutfağı Haftası dolayısıyla ilimizde birçok etkinlik düzenliyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde 3'üncüsünü gerçekleştirdiğimiz Türk Mutfağı Haftasında yaptığımız çalışmalarla tarihten aldığımız mirasla bu heyecanı yaşıyoruz. Burada tarihi yapılarımız ve kültürümüzün tüm zenginlikleri olduğu gibi mutfağımız ve yemek kültürümüz de tarihimizden aldığımız bir miras ve zenginliğimizdir. Türk Mutfağını ve Anadolu Mutfağını yaşama, tanıtma ve gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde ulaşmasını sağlama anlamında bu programı çok önemsiyoruz. Zengin mutfağımızı yaşarsak, yaşatırsak gelecek nesillerimizin sağlıklı beslenme ve sağlıklı gıdalara ulaşması noktasında çok önemli bir yol kat etmiş oluruz.”
Programa ayrıca; Midyat Kaymakamı Ömer Faruk Özdemir, Vali Yardımcımız Hasan Kurt, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, Turabdin ve Mor Gabriel Manastırı Metropoliti Samuel Aktaş, Mardin İl Kültür ve Turizm Müdürü Ayhan Gök, Kamu Kurum ve Kuruluşları Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları Yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.
          Vali Akkoyun, beraberindeki İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu ve İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday ile birlikte Anıtlı Jandarma Karakol Komutanlığını ziyaret ederek görevi başındaki Jandarmalarla sohbet etti.
 

Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR