YAŞAM

Mardin Valisi İlçe Ziyaretlerinde

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Savur ve Nusaybin ilçelerini ziyaret etti, yatırımlar hakkında bilgi almak sorunları dinledi

Mardin Valisi İlçe Ziyaretlerinde
16-09-2023 02:59
16-09-2023 03:03
MARDİN

           Mardin Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve kamu kurumları tarafından devam eden ve yapılması planlanan çalışmaları yerinde incelemek üzere ilçe ziyaretlerini sürdüren Vali Akkoyun, bu kapsamda ilk olarak Savur Kaymakamlığını ve Belediyesi’ni ziyaret etti. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili M.Fatih Çevik ve ilgili kurum müdürleri ile bir araya gelerek bilgi  alışverişinde bulundu..

          Daha sonra Savur ilçemizde istihdam hareketliliği ve ilçenin ekonomisini canlandıran, aynı zamanda bir istihdam alanı oluşturarak Savur'un gençlerine iş imkanı sunan tekstil Fabrikasını ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

   Vali Akkoyun, turizm köyüne dönüştürülesi planlanan Dereiçi Süryani Köyünde yapılan çalışmaları yerinde gördü.

         Nusaybin ilçesini ziyaret eden Vali Akkoyun, Nusaybin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ercan Kayabaşı’tan yapılan çalışmalar hakkında bilgi ardından vatandaşların sorunlarını dinledi.

  Zeynel Abidin Camii Külliyesi ve Mor Yakup Manastırında  incelemelerde bulunan Vali Akkoyun, oluşturulan inanç parkının ilçeye zenginlik kattığına vurgu yaptı.

     Savur ve Nusaybin ilçelerinde Vali Akkoyun’un vatandaşlarla sıcak ve samimi sohbetleri dikkat çekti.

 


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR