SPOR

Mardinli Fatma Arık Ülkemize Gümüş Madalya Kazandırdı

Mili Formayı Giyen Mardinli Atlet Fatma Arık, Romanya’nın Craiova kentinde 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde yapılan Balkan Büyükler Atletizm Şampiyonasında Balkan 2.cisi olarak ülkemize gümüş madalya kazandırdı.

Mardinli Fatma Arık Ülkemize Gümüş Madalya Kazandırdı
22-06-2022 14:08
23-06-2022 13:52

Milli Takıma çağrıldı, ilk yarışmasında Türkiye’ye gümüş madalya kazandırdı

 Milli takıma çağrılan Mardin Atletizim Spor Kulübü sporcusu Fatma Arık, Romanya’nın Craiova kentinde 18-19 Haziran 2022 tarihlerinde yapılan Balkan Büyükler Atletizm Şampiyonasında milli forma ile yarıştı. İlk Milli yarışmasında Balkan 2.cisi olarak ülkemize gümüş madalya kazandırmanın gururunu yaşadı.

Fatma Arık başarısı ile ilgili yaptığı açıklamada Romanya’nın Craiova kentinde yapılan Milli takım yarışmasında 3 bin metreyi 9.33.10 derece ile bitirerek, gümüş madalya kazandığını söyledi.

Milli forma ile madalya kazandığını belirten Arık,” Ay Yıldızlı bayrağımızı Balkanlarda dalgalandırdığım için çok mutluyum. Ülkeme ve Mardin ilimize hayırlı uğurlu olsun dedi.

 Mardin Atletizm Spor Kulübünün desteğiyle bu başarıya ulaştığını dile getiren Fatma Arık, Kulüp Başkanımız Sayın Mehmet Münir Cura’ya teşekkür ediyorum. Bu yarışmaya katılmak için bana büyük destek verdi.  Hedefim Ülkemi ve Mardin’i Olimpiyatlarda en iyi temsil ederek daha büyük başarılara imza atmak istiyorum.”diye konuştu

 Mardin Atletizm Spor Kulübü başkanı Mehmet Münir Cura ise, Fatma Arık’ın başarısı bizleri mutlu ettiğini ifade etti. Çura,” Fatma Arık Milli takım seçmelerinde Türkiye Şampiyonu olduktan sonra bu yıl Milli takıma davet edildi. Millî atletimiz Fatma Arık’ın Balkan Şampiyonasında elde ettiği başarı Ülkemizin ve Mardin ilimizin başarısı oldu. Mardin Atletizm Spor Kulübümüz her zaman sporcuların yanında olarak destek vermeye devam edeceğiz.”

Fatma Arık Mardin’de 11 Haziran’da düzenlenen Uluslararası ABBARA yarışını kazanarak önemli bir organizasyonda yarışmayı 1. Tamamlamıştı.

ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR