GÜNDEM

Mardinspor Taraftarı'ndan Deprem Mağdurlarına destek

Mardin 1969 Spor'un depremzedeler için yardım kampanyası kısa sürede büyük yankı buldu

Mardinspor Taraftarı'ndan   Deprem Mağdurlarına destek
07-02-2023 18:43
07-02-2023 19:00
MARDİN
Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan, toplamda 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından seferber olan Mardin 1969 Spor'un yardım kampanyası kısa sürede büyük yankı buldu.
Kırmızı lacivertli takım afet bölgesine yardım edebilmek için çalışma başlattı. Mardin 1969 Spor Futbol takımı sosyal medya hesaplarından kampanya duyurularında bulundu.Mardin 1969 Spor  sosyal medya hesabından yayınladığı mesajında "Deprem bölgesi için yardım kapanması başlatıyoruz. Yaralarımızı hep birlikte saracağız. Yardım noktalarımızı Mardin'de 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Parkı,  Kızıltepe Otogar alanı ve Mardin 1969 Spor tesisleri olacak." denildi.
Mardin 1969 Spor'un kampanyası şehirde kısa süre büyük yankı buldu. Kızıltepe ilçe otogar alanına akın eden vatandaşlar bir saatte bir tırı doldurdu. Mardin Artuklu'da da 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Parkında Teknik Direktör Cevdet Uzunköprü, takımın genel kaptanı Metin Kerelti ve futbolcular da katıldı. Mardin Çarşı Taraftar grubu da büyük destek verdi.
Kızıltepe'deki yardım tırını uğurlayan Kulüp Başkanı Rıdvan Aşar daha sonra Mardin'e giderek oradaki kampanyayı da yerinde inceledi. Mardin 1969 Spor'un Mardin'de çok büyük bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade eden Aşar, Kızıltepe'de 2 bin battaniye çok sayıda çocuk bezi, çocuk maması, bot ve mont gibi AFAD'ın belirlediği malzemeleri tıra doldurarak deprem bölgesine gönderdiklerini kaydetti.

Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR