GÜNDEM

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı belli mi oldu?

İngiliz Gazetesi Sıded Newspaper (Taraflı Gazete) in paylaştığı haberinde Millet İttifakı'nın, bir kadın Cumhurbaşkanı adayı üzerinde anlaştığını ileri sürdü.

Millet İttifakının Cumhurbaşkanı  adayı belli mi oldu?
02-02-2023 06:17
02-02-2023 06:42
MARDİN

Britanya monarşisine dair sansasyonel haberleri, eğlence, sanat ve spor dünyasından ünlülerle ilgili skandal ve magazin haberleri ile öne çıkan  Sıded Newspaper gazetesi, Millet İttifakının sır gibi sakladığı cumhurbaşkanı adayının Önay Alpago olduğunu ileri sürdü.

Gazetenin  haberinde şu ifadelere yer verildi.

Millet ittifakının, SHP Karadeniz Ereğlisi İlçe Başkanlığı ile Devlet Bakanlığı yapan Akademisyen Önay Alpago’nun cumhurbaşkanlığı adaylığı üzerinde anlaşma sağladığını ileri süren  Sıded  Newpaper, 6’lı masanın dışından bir adayın  tabanda rahatsızlık yaratmayacağı iddiasında bulundu.

 Önay Alpago son dönemlerde, çıktığı televizyon kanalarında cumhurbaşkanlığı ile ilgili yaptığı yorumlar, cumhurbaşkanına hakaret sayılan konuları masaya yatırması ile dikkat çekti.

 Önay Alpago Kimdir?

   1969 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. SHP Karadeniz Ereğlisi İlçe Başkanlığı ile Devlet Bakanlığı yaptı. Evli ve iki çocuk annesidir. CHP-SHP birleşmesinden sonra CHP Parti Meclisi üyeliğine  2008 yılında seçilen Alpago 2010 yılına kadar görevini sürdürmüştür. 18 Aralık 2010 tarihli CHP kurultayında tekrar Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu kontenjanından Parti Meclisi Üyeliğine seçilmiştir. Ayrıca 2010 yılı sonu itibarıyla İstanbul Barosu'nca Türkiye Barolar Birliği196 delegeliğine seçilmiştir.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR