EKONOMİ

Nasır Duyan 4. Kez TÜRKONFED Yönetiminde

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Genel Kurulu Yapıldı, MARSİAD Başkanı ve OSB Başkan Vekili Nasır Duyan 4. Kez TÜRKONFED yönetiminde

Nasır Duyan 4. Kez TÜRKONFED Yönetiminde
26-06-2021 12:12
26-06-2021 12:18

Türk Girişim ve İŞ Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) 14. Olağan Genel Kurulu, önceki gün  “Yeni Dönem, Yeni Ufuklar” temasıyla gerçekleştirdi. Mardin Sanayiciler Ve İşadamları Derneği Başkanı ve Mardin Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili Nasır Duyan 4. Kez Yönetim Kuruluna seçildi.

         TÜRKONED yönetimine 4.kez seçilen Mardin Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı, Mardin Organize Sanayi Bölgesi Başkan Vekili A.Nasır Duyan,  Bölgesel ve Sektörel iş dünyası temsil örgütlerinin çatı kuruluş olan TÜRKONFED, gönüllülük esasına göre kurulmuş bağımsız bir sivil toplum kuruluşu olduğunu söyledi.

           4. Kez  Türkiye’nin en büyük  sivil toplum kuruluşu yönetimine seçilmenin, jkendisine daha fazla sorumluluk yüklediğini ifade eden Duyan” Beni bu göreve 4. Kez layık gören, TÜRKONFED Başakn ve yönetimine teşekkür ediyorum. Bağımsız ve gönüllü yapısı dikkate alındığında Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olan TÜRKONFED; gücünü ve etkinliğini, iş insanlarının üye olduğu federasyon ve derneklerinden alarak çatısı altında 26 bölgesel, 4 sektörel olmak üzere 30 federasyon, 274 dernek üzerinden 40 bine yakın şirket bulundurmaktadır. TÜRKONFED, Yıllık 75 milyar dolar ihracat kapasitesi ve 7 milyon istihdamı ile, İlimizin, bölgemizin ve  ülkemizin kalkınmasında ve ekonomisinde lokomotif görevini üstlenmiştir. Böyle bir kuruluşun yönetiminde yer almak, gurur vericidir.” Dedi.

        İstanbul’da gerçekleştirilen genel kurulda   Orhan Turan Genel Başkanlığa seçikirken, yönetim kurulu üyeliklerine, Ali Eroğlu, Semih Beken, Fahri Özsoy, Mehmet Ali Kasalı, Mustafa Karabağlı, Süleyman Sönmez, Yiğit Savcı, Onur Ünlü, Ekin Tükek, Ayça Eroğlu, Vedat Gizer, Nur Ger, Abdulnasır Duyan, Kaan Kiziroğlu, Reyhan Aktar, Aziz Özkılıç, Fahri Örengül, Suat Çiftçi, Ertuğrul Doğan, Yasemin Açık, Serpil Veral, Yahya Alper Bektaş, Oktay Mersin, Hakan Urhan, İsa Tamer Çelik, Nergiz Kadooğlu Çifçi, Enver Öztürkmen, Hande Öztürk, Serhan Yıldız, Metin Yılmaz, Ramazan Kaya, Osman Akın, Murat Kolbaşı, Münevver Uğurlu, Soner Türküm, Celal Öğücü, Esin Güral Argat, İsmail Erdoğan, Hüseyin Öztürk, Osman Sait Günteki, Fatih Yücelik, Ali Avcı, Mehmet Salih Özen, Ozan Diren, Selahattin Balkan, Öner Çelebi, Emine Erdem, Gaye Özcan, Mehmet Gün,Feyyaz Ünal getirildi.