YAŞAM

Öğrenciler Kumbaraları ile gönüllere dokundu

Mardin Artuklu’da Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu Sosyal Sorumluluk Projeleriyle dikkat çekiyor.

Öğrenciler Kumbaraları ile gönüllere dokundu
11-05-2021 10:22
11-05-2021 10:24
MARDİN

Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu’nun önceki yıllarda; “ Kim bir oruçluya iftar ettirirse kendisine onun sevabı kadar sevap yazılır.” hadisinden esinlenerek başlattığı ramazan ayı gıda yardım kolisi bu sene de 17 günlük kapanmaya rağmen gelir düzeyi düşük ailelere ulaştı. “Gönlünüze Misafir Olmaya Geldik” sloganıyla başlattıkları bu çalışmada öğrenci öğretmen ve veliler ihtiyaç sahipleriyle buluştu. Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahiplerine temel gıda kolisi dağıtımı Umut Kervanı Derneği aracılığıyla yapılarak mutfak masraflarının bir kısmı karşılanmaya çalışıldı.

” Değerlerinizi hayatınıza katmak gibisi yoktur.”

Yardım kampanyasını değerlendiren Okul Müdürü Şeyhmus Demir; “Değerlerinizi hayatınıza katmak gibisi yoktur.” Diyen Demirİşin sırrı ne yapacağınızı bilmek değil, nasıl yaptığınızdır. Yardımlaşma ve dayanışma ruhuyla yoğrulmuş bir inancımız var. Bu ruhun öğrencilerimiz tarafından benimsenip yaşatılabilmesi için eğitim öğretim sürecimiz boyunca okul kültürümüzde farklı zamanlarda farklı çalışmalar yaparak değerlerimizin çocuklarımız tarafından bir yaşam biçimi haline getirilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Bu kampanyamızda da çocuklarımıza yardım etme hazzı yaşatarak ihtiyaç sahiplerine karşı her birimizin kendi ölçülerinde sorumlu olduğunu fark ettirmek istedik.” şeklinde konuştu.

Proje koordinatörü Ömer Öncel ise  “Öncelikle okul yönetimimizin din kültürü öğretmenlerimizin okulumuz öğretmen, öğrenci ve velilerinin büyük desteği ile gerçekleştirdiğimiz projede beni en çok etkileyen şey öğrencilerimizin kampanyaya destek olmak için kumbaralarını kırıp birikmiş harçlıklarıyla katkı sunmasıydı. Bu da doğru yolda olduğumuzun en iyi ifadesiydi sanırım.” dedi.

 

 


Editor :
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR