SPOR

Öğrencilere karne hediyesi Buz Pisti

Türkiye Buz Hokey Milli Takım oyuncularının gösteri yaptığı açılışta, Vali Mustafa Yaman ?Şehrin kadınlarına, gençlerine, öğrencilerine ve engellilerine daha fazla hizmet vermeye çalışıyoruz. Biz huzura destek olmaya çalışıyoruz?

Öğrencilere karne hediyesi Buz Pisti
18-01-2019 21:21

          Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesinden, okulların yarıyıl tatiline girmesiyle öğrencileri mutlu edecek bir karne hediyesi. Yaz aylarının öğrenciler ve çocuklar açısından güzel geçmesi için ?Mahalleme Havuz Geldi? projesi ve birçok spor kursunu gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, kış aylarında da çocukların yarıyıl tatillerini dolu dolu geçirmelerine imkan tanıyacak çalışmalara imza atıyor. Bu bağlamda Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde şehirde ikince kez buz pisti kuruldu. Okay Yaşar Anadolu Lisesi Spor Salonunda kurulan buz pisti bir ay boyunca çocukları ağırlayacak.

Törene Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, Artuklu ilçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, daire başkanları, kurum müdürler, çok sayıda vatandaş, öğrenci, Büyükşehir Belediyespor futbolcuları, Türkiye Buz Hokey Milli Takım oyuncuları katıldı.

Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, ?Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi olarak şehrin her yerinde olmayı arzu ediyoruz ve ona göre çalışmalarımızı yürütüyoruz. İki buçuk yıldır şehirde ki her etkinlikte, şehir de ki her sıkıntıda ve şehirde ki her sevinçte siz değerli hemşehrilerimiz ile birlikteyiz? dedi.  

            Yaman,  sözlerini şöyle sürdürdü, ?Terör örgütünün baskısıyla içine kapanan şehir, iki buçuk yıldır, huzur ikliminde, geleceğe daha umutla bakıyor. Biz de huzura destek olmaya çalışıyoruz. Siz değerli gençlerin, yavrularımızın tüm ihtiyaçlarını yerine getirmeye çalışıyoruz. Göreve başladığımız da ?sizin için çalışıyoruz? demiştik ve bu düsturla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrin kadınlarına, gençlerine, öğrencilerine ve engellilerine daha fazla hizmet vermeye çalışıyoruz. Çünkü yıllardır sizin vergileri, size gelen imkanları daha önceki belediye terör örgütüne kullandırdı. Sizler değil örgüt kullandı. Artık belediyenin tüm imkanlarını sizlere kullanıyoruz.?

              Bir ay boyunca güzel vakit geçirin

Yaman, ?Bir ay boyunca devam edecek bu etkinlikte çocuk ve evlatlarınızla güzel vakit geçirmenizi istiyorum. Sizin için çalışıyoruz, sizin için çalışmaya devam edeceğiz? dedi.

           Buz Hokey Milli Takım Antrenörü Çağrı Karabulut, teşekkür konuşması yaptı. Konuşmaların ardından Buz Hokeyi Milli Takımı, bir gösteri maçı yaptı.  

         Maçın ardından öğrenciler malzemeleri görevlilerden alarak buz pateninde gönüllerince eğlendiler.

 

 

 


TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR