EĞİTİM

Sağlık Bilimler Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Reşit Yıldız," üniversitede olumlu gelişmeler var "

Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşit Yıldız, üniversite kampüs yerleşkesinde olumlu gelişmeler olduğunu söyledi.

Sağlık Bilimler Fakültesi Dekanı ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Reşit Yıldız," üniversitede olumlu gelişmeler var "
25-11-2023 22:00
25-11-2023 22:03
MARDİN

            Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Reşit Yıldız, Üniversite yerleşkesinden sorumlu rektör yardımcılığı görevini yapacak. Rektör Prof. Dr. İbrahim Özcoşar’ın son iyileştirme atamaları kapsamında, Dekan Yıldız’a rektör yardımcılığı görevi de verildi.

          Tıp Fakültesi, başvuru  hazırlıkları aşamasında Rektör Özcoşar’ın direktifler doğrultusunda hazırladıkları dosyanın olumlu görülmesinin sevincini yaşayan Dekan ve Rektör Yardımcısı Yıldız, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Üniversite yerleşkesinde gözle görülür iyileştirmeler yapıldığını, bunun semeresini de eğitim alanında almaya başladıklarını söyledi. Dekan Yıldız,”Tıp fakültesi sağlık bilimleri fakültesinin yükünü hafifletti. Mardin Artuklu Üniversitesi, konumu itibari ile sağlık turizmi alanında kente katkı sağlayabilecek bir yapıda. Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde  bulunan  Hemşirelik, Ebelik ve Beslenme ve Diyetetik bölümlerinde toplam bin ikiyüz  öğrencimize eğitim veriyoruz.” Dedi. 

        Sağlık Bilimleri Fakültesi giriş puanı, Türkiye genelinde benzer fakülteler arasında ilk sıralarda olduğu belirtiliyor. 


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Reklamı Geç