GÜNDEM

Savur Yolu Tamam

Mardin Valisi Demirtaş, il genelin de 50 kişilik bir ekip ile temizlik kampanyası başlattıklarını, Savur’un alternatif yolunun da yapımına başlanacağını söyledi.

Savur Yolu  Tamam
07-01-2023 09:52
07-01-2023 09:57
MARDİN

       Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mahmut Demirtaş, yaptığı hizmet değerlendirmesinde  kişilerle değil, vatandaşa ve Mardin’e hak ettiği hizmeti vermek için mücadele ettiklerini söyledi.

      Tarihi dokusu ve zenginliği ile Mardin’e benzeyen Savur İlçesinin alternatif yolunun, “Güvenlik Yolu “ kapsamında yapılması için İçişleri Bakanlığının devreye girdiğini ifade eden Vali Demirtaş” Sene başında yol haritamızda en az 800 kilometrelik bir yol asfaltlama hedefi belirlemiştik. Bugün itibariyle belirlediğimiz hedefin üzerine çıkarak 96 kilometresi sıcak asfalt olmak üzere 919 kilometrelik yolda çalışma yaptık. Kış  aylarının çetin şartları başlamadan kırsal bölgelerimizi daha güvenli ve konforlu yollara kavuşturduk. Mardin’imize ciddi yatırımlar gerçekleştirdik. Bunların başında da kendi öz kaynaklarımızla kurduğumuz asfalt plentimiz oldu. Bu tesisimizde 45 bin ton sıcak asfalt üreterek büyük bir tasarruf sağlamanın yanı sıra daha fazla yol çalışması gerçekleştirdik. Göreve geldiğimiz günde önümüzde duran en büyük sorunlardan biri olan kırsal mahallelerdeki yol sorununu büyük oranda  çözdük. Uzun süreden beri programa alınan ve önem taşıyan Savur İlçesinin alternatif yolunun da “ Güvenlik Yolu” kapsamında yapılması için İçişleri Bakanlığımız devreye girdi. Yolun tamamlanması ile ilçenin yolu kısalacak, Diyarbakır ve Batman ile bağlantıları ilçenin gelişmesine katkı sağlayacaktır” dedi

        50 Kişilik Temizlik Eki i

    Mardin genelinde, ilçe  belediyelerinin temizlik hizmetleri yanında, kurdukları mobil temizlik ekiplerinin temizlik çalışmalarını sürdürdüğüne  dikkat çeken Vali Demirtaş,” Mardin bir turizm şehri. Şehrimizi bir bütün olarak temiz tutmamız lazım. Belediyelerimiz temizlik hizmetlerini sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi olarak 50 kişilik mobil temizlik ekibi kurduk. Kızıltepe ve Nusaybin ilçelerimizde çalışmalar yapılıyor, sıra ile bütün ilçelerde  belediyelere, ilçe ve çevre temizliğinde  ekibimiz destek verecek” şeklinde konuştu.

        Gençlik ve Kadın Merkezleri

     Her ilçede, bir kadın ve gençlik merkezi kurma çalışmalarına başladıklarının altını çizen Vali Demirtaş “ Gençleri ve kadınları önemsiyor ve değer veriyoruz. Her ilçe de gençlik ve kadın merkezleri kurmaya başladık. Dargeçit, Midyat, Nusaybin, Kızıltepe ve Derik İlçelerinde çalışmalar başladı. Diğer ilçelerimizde de Gençlik ve Kadın Merkezlerinin kurulması çalışmalarımız devam edecektir. Gençlerimiz sosyal faaliyetler yapma ve geleceğe hazırlanma imkan, kadınlar da kadın merkezi hizmetlerinden yararlanma imkanı bulacak “ dedi.

        Güvenlik Koridoru oluşturduk

  Bagok Bölgesinde yolların sıcak asfaltla kaplandığını belirten Vali Demirtaş, Dibek köyü yakınlarında  belli noktalara güvenlik koridoru oluşturarak, bölgenin güvenliğini etkili bir şekilde korunacağını sözlerine ekledi.

Vali Demirtaş, Artuklu Üniversitesi Kampüsünde yapılması kararlaştırılan şehir hastanesin de sözleşmesinin imzalandığını, yakın bir süre içinde yapımına başlanacağı müjdesini verdi.

 


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR