EĞİTİM

Üniversite Öğrencilerine Burs Sağlayacak AB Projesi

Mardin Artuklu Üniversitesinin eş başvurucu ortak olduğu, "EU Scholarships for Perspective Students (ESPS)" AB projesi tanıtım toplantısı Ankara’da yapıldı.

Üniversite Öğrencilerine Burs Sağlayacak AB Projesi
02-10-2023 12:13
02-10-2023 12:17
MARDİN

Proje, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi koordinatörlüğünde; Mardin Artuklu Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Harran Üniversitesi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi, İskenderun Teknik Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Kilis 7 Aralık Üniversitesi ve Mersin Üniversitesi tarafından yürütülüyor.

 Üniversite Öğrencilerine Burs İmkanı

Avrupa Birliği tarafından fonu sağlanan ESPS AB projesi ile Türk, uluslararası koruma statüsündeki ve geçici koruma statüsü altındaki toplam 4800 yükseköğretim öğrencisine eğitim desteği verilmesi amaçlanıyor.

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Dışişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay, proje ortağı üniversitelerin yetkilileri, AB temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, basın mensupları ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte Mardin Artuklu Üniversitesi’ni Proje Bölge Koordinatörü Doktor Öğretim Üyesi Osman Kavak temsil etti.

 Kavak: “ESPS Projesi İle Öğrencilerin Kendi Kendilerine Yetebilmeleri Amaçlanıyor”

Projenin amacı ile ilgili bilgi veren Mardin Artuklu Üniversitesi’ni Proje Bölge Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Osman Kavak, Proje ile Türk Cumhuriyeti vatandaşı, uluslararası koruma altındaki ve geçici koruma altındaki başarılı üniversite öğrencilerinin eğitimine maddi katkı sağlayarak öğrencilerin kendi kendilerine yetebilmeleri için gerekli becerilerinin arttırılması ve bu sayede Türkiye'nin ekonomik büyümesine ve kalkınmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirtti.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Reklamı Geç