GÜNDEM

Vali Akkoyun Görevine Başladı

Karaman Valeliğinden Mardin Valiliğine atanan Tuncay Akkoyun görevine başladı

Vali Akkoyun Görevine Başladı
18-08-2023 19:14
19-08-2023 07:31
MARDİN

            Valiler Kararnamesiyle Karaman'dan Mardin'e atanan Vali Tuncay Akkoyun görevine başladı.

            Valilik önünde  Vali Akkoyun'u, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Yaşar Dener, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Cebrail Buğday, Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede,Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin, vali yardımcıları ile kaymakamlar karşıladı.

         Havalimanında karşılama istemeyen  Vali Akkoyun, valilik girişinde tören mangasını selamladıktan sonra  gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya teşekkür etti.

         Birlikte yaşamın, sevginin, hoşgörünün şehri Mardin'e atanmanın onurunu yaşadığını ifade eden Akkoyun, hep birlikte çalışarak tarihi şehri daha güzel yerlere getirmenin gayreti içinde olacaklarını söyledi.

Kapımız Vatandaşa açık olacak

Valilik kapısının vatandaşa açık olacağına vurgu yapan Vali Akkoyun, talep ve görüşlere açık ve duyarlı olacaklarını kaydetti.

Vali Akkoyun " Kamu hizmetlerinde hızlı ve kaliteli sunulması, temel hedefimiz olacaktır. Vatandaşlarımız bizlerden hizmet bekliyor, taleplerinin sorunlarının çözülmesini bekliyor. Bu taleplerin sorunların çözülmesi sürecinde hızlı olacağız, vatandaşlarımızı bekletmeyeceğiz, kaliteden de ödün vermeyeceğiz. Elbette ki bu ihya ve inşa sürecini devletimizin tüm kurumlarıyla, Üniversitemizle, sanayicilerimizle, esnafımızla, sivil toplum örgütlerimizle, tüm Mardinli hemşerilerimizle birlikte sürdüreceğiz. Mardin'in mazisini, bugününü, istikbalini, her ferdini ve değerini kutlu bir emanet bilecek, şehrimizi teknolojiden sanayiye, eğitimden kültüre, sağlıktan tarıma, turizme kadar her alanda daha yüksek, daha iyi noktalara taşıyabilmek için çalışacağız. Bunları yaparken de her zaman Mardinli hemşerilerimize, vatandaşlarımıza kapımız da gönlümüz de sonuna kadar açık olacaktır ” dedi.

Kamu hizmetlerinin hızlı ve kaliteli sunacağız

Vali Akkoyun  “Vatandaşlarımızı kamu hizmetlerinin merkezine koyan bir yönetim anlayışı ile  kamu kurum ve kuruluşları arasında işbirliği, uyum ve koordinasyonun sağlanmasına hassasiyet göstereceğiz. Bize bu kadim toprakları emanet bırakan ecdadımızın her bir ferdini, devletimizin bekası, milletimizin huzuru için canından vazgeçen her bir şehidimizi rahmet ve minnet ile yâd ediyorum.” Şeklinde sözlerini sürdürdü.

Vali Akkoyun basın mensuplarının habere sorunsuz ulaşmaları için destek vereceklerini sözlerine ekledi.

 


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR