GÜNDEM

Vali Akkoyun oy kullandı, Seçime İlişkin Açıklamalarda bulundu

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Eşi Canan ve Oğlu Emre ile Zinciriye İlkokulunda oy kullandı, seçime ilişkin açıklamalarda bulundu.

Vali Akkoyun oy kullandı, Seçime İlişkin Açıklamalarda bulundu
31-03-2024 12:14
31-03-2024 12:51
MARDİN

      Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, Yenişehir  Mahallesinde bulunan Zinciriye İlkokulunda Eşi  Canan ve Oğlu Emre ile birlikte gelerek 1393 nolu sandıkta oyunu kullandı.

       Akkoyun okul önünde basın mensuplarına seçime ilişkin açıklamalarda bulundu. Akkoyun vatandaşların huzur ve güven içinde oy kullanmalarını temin etmek için gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi. Akkoyun “Vatandaşlarımız saat 07.00 itibariyle oy verme işlemine başladılar. Şu ana kadar önemli bir olay yaşanmamıştır. Vatandaşlarımız, sükunet ve huzur içerisinde oylarını kullanmaya başlamıştır. Saat 16.00 ya kadar oy kullanma işlemi devam edecektir” dedi

               555 bin seçmen sandık başına gidecek

            Vali Akkoyun, ile genelinde 555 bin seçmenin sandık başarına gideceğini hatırlatarak “ Bu gün 10 ilçemizde 678 binada  555 bin seçmen oylarını kullanacak. Seçimin güvenliği noktasında bugün itibari ile tedbirlerimizi en üst düzeyde aldık.” Şeklinde  konuştu

           9 bin Personel   Seçim  Güvenliğini sağlıyor

       İl genelinde seçim güvenliğinin sağlanması ve olumsuz bir gelişmenin yaşanmaması için en üst düzeyde tedbirlerin alındığına vurgu yapan Vali Akkoyun “Seçimin huzur ve güven ortamı içerisinde geçmesi için  tedbirlerimizi üst düzeyde almış bulunmaktayız, Yaklaşık 9 bin  personelimizle, güvenlik kuvvetlerimizle vatandaşlarımızın huzur içerisinde oylarını sandığa yansıtmaları için gerekli tedbirler alınmış bulunmaktadır. İnşallah seçimin sonuna kadar da vatandaşlarımız huzur içerisinde sükunet içerisinde oylarını kullanacaklardır. 31 Mart Yerel  Seçimler Türkiye’mize, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Vatandaşlarımıza da böyle yoğun ilgi gösterdikleri için iradelerini sandığa yansıtma konusunda büyük bir gayret gösterdikleri için teşekkür ediyorum” şeklinde sözlerini sürdürdü.

 


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR