GÜNDEM

Vali Demirtaş'ın kar mesaisi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, kar yağışından dolayı kapanan yollarda yapılan çalışmalara katıldı.

Vali Demirtaş'ın kar mesaisi
04-02-2023 16:27
04-02-2023 16:37
MARDİN

Mardin merkez ve ilçelerinde devam eden kar yağışı çalışmalarını yerinde gören  Vali Demirtaş,  sürücülere kar lastiği takma ve zincir bulundurma uyarısında bulundu.

Mardin Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları ekiplerinin kar yağışından dolayı teyakkuz halinde olduğunu belirten Vali Demirtaş;

"Sadece Büyükşehir Belediyemizin 120 Personeli gece ve gündüz vardiyalı  olarak alanda aralıksız yol açma çalışmalarında görev alıyor. Şehir merkezindeki tüm ana arterler açık durumda. Belediyemiz bünyesinde bulunan 8 Greyder, 15 Kamyon, 6 Kepçe ve her ilçeye birer Greyder gönderilmek üzere çalışmalar devam ediyor. Kent merkezi ve ilçelerde buzlanmayı engellemek için yaklaşık 500 ton tuz kullanılacaktır. Uzun süredir beklediğimiz bereketli kar yağışı devam ediyor. “ dedi

     Çağrılara anında müdahale

Çağrı merkezine gelen ihbarların anında değerlendirilerek müdahale edildiğine dikkat çeken Vali Demirtaş “112 Acil Çağrı Merkezimize gelen istek ve ihbarlara görevli arkadaşlarımız anında cevap veriyor. Vatandaşlarımıza zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını öneriyorum. Sürücülerimizden istirhamım ise lütfen kar lastiği ve  zinciri olmadan trafiğe çıkmamaya özen göstersinler" diye konuştu.

 Demirtaş, Mardin Midyat Karayolu üzerinde bulunan ve  kar yağışlarında trafiğe kapanan Hop Geçidine, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen ve Ömerli İlçe Belediye Başkanı Hüsamettin Altındağ ile birlikte   giderek  yol açma ve tuzlama çalışmalarını yerinde gördü.

 


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR