GÜNDEM

Vali Demirtaş'ın Nevruz Bayramı Mesajı

Mardin Valisi Demirtaş "Nevruz Bayramı; bahar sevincinin yaşandığı, doğanın dirilişinin coşkuyla karşılandığı bir gündür."

Vali Demirtaş'ın Nevruz Bayramı Mesajı
21-03-2023 08:01
21-03-2023 08:07
MARDİN
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş Nevruz bBayramı mesajı yayımladı. Demirtaş mesajında şu ifadelere yer verdi. "Nevruz Bayramı'nın Anadolu'da ve Türk kültürünün yayıldığı bölgelerde köklü ve zengin bir geçmişi vardır.
Türk milletinin sahip olduğu ve nesilden nesile aktarılarak günümüze kadar ulaşan önemli kültür değerlerimizden biri olan Nevruz Bayramı; içerdiği güçlü anlamlarla yeni bir uyanışa, barışa, dostluğa ve kardeşliğe verilen önemin en güzel sembollerinden biri olmuştur.
Birbirinden farklı kültürlere sahip insanlarla aynı coğrafyayı paylaşmış, farklılıkları zenginlik olarak nitelendiren bir medeniyetin mensupları olarak bizler; binlerce yıllık şanlı tarihimizden miras kalan, bizleri birbirimize kenetleyen bu ortak kültür değerimizi gelecek kuşaklara aktarmalı, geçmişi birlikte oluşturduğumuz gibi ülkemizin tüm renkleriyle geleceğimizin inşasına da birlikte omuz vermeliyiz.
Unutulmamalıdır ki geçmişten günümüze farklı kültür ve dini inançlara sahip insanların dostluk, kardeşlik ve sevgi hisleri ekseninde sıkı sıkıya kenetlendiği ülkemizdeki bu hoşgörü anlayışı, kültürel mirasımızı yaşatan en büyük zenginliğimizdir. Asırlardır her türlü güçlüğü birbirine destek olarak aşmayı bir yaşam biçimi haline getirmiş aziz milletimiz, dün olduğu gibi bundan sonra da nice bayramları huzur ve mutluluk içerisinde beraberce kutlayacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle; sevgi, barış, huzur ve kardeşlik duygularının daima yaşatılmasını diliyor, Mardinli hemşehrilerimizin ve milletimizin ‘Nevruz Bayramı’nı kutluyorum."

Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR