GÜNDEM

Vali Demirtaş’tan Erken Kutlama

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, kurumları ziyaret etti, çalışanların bayramlarını kutladı.

Vali Demirtaş’tan Erken Kutlama
20-04-2023 13:14
20-04-2023 13:23
MARDİN

Mardin Valisi ve Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, Selen Kışlasında bulunan şehitliği ziyaret etti, Şehit Vedat Kaya’ın mezarına karanfil bıraktı. İl Müftüsü Ali Çelik’in okuduğu duanın ardından, Vali Mahmut Demirtaş, 70 Mknz. Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral İdris Tataroğlu, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut, Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede,Vali Yardımcıları ve beraberindeki heyet şehidin ailesine başsağlığı dileklerinde bulundu.

Vali Demirtaş ve beraberindeki heyet, görev başında olan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerini, ardından polis uygulama noktasını ve özle harekat şube müdürlüğünü ziyaret ederek görevli polislerin bayramlarını kutladı.

Artuklu Kız Öğrenci yurdunda barınan Depremzedeleri ziyaret eden ve  bayramlarını kutlayan Vali Demirtaş ve beraberindeki heyet, İl Jandarma personeli, Jandarma Özle Harekat Taburu ve jandarma uygulama noktasını ziyaret ederek, görev başında bulunan personelin bayramlarını kutladı.

Vali Mahmut Demirtaş  Ramazan Bayramı nedeniyle de mesaj yayımladı. Vali Demirtaş mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Paylaşmanın, yardımlaşmanın, bereketin ve manevi duyguların doruğa ulaştığı bir Ramazan ayının ardından inanç dünyamızın en önemli değerlerinden biri olan Ramazan Bayramı’na kavuşmanın sevincini ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.

Milli birlik ve beraberliğimizi, sevgi ve dostluk bağlarımızı güçlendiren bayramlarımız, bizi biz yapan değerlerimizin ve dayanışma duygularımızın tazelendiği en özel günlerdir. Köklü inancımızın temelini teşkil eden ve bizleri birlik içerisinde yarınlara taşıyacak olan bu güzel günlerimizi; büyüklerimizi ve ihtiyaç sahiplerini hatırlamak, kırgınlıkları bir tarafa bırakıp yakınlarımızla kaynaşmak için önemli birer fırsat olarak değerlendirmeliyiz.

Öte yandan geleneklerimizin bütün güzellikleriyle yaşandığı bu müstesna zaman dilimini, vatandaşlarımızın rahat ve huzur içerisinde geçirmesi amacıyla Valiliğimizce gereken tüm tedbirlerin alındığını hatırlatmakta yarar görüyorum. Bayramı sevdikleriyle birlikte geçirmek için trafiğe çıkacak tüm sürücülerimizi de trafik kurallarına uymaya, trafikte daha dikkatli davranmaya ve gereken hassasiyeti göstermeye davet ediyorum.

Bu vesileyle aziz milletimizin ve Mardinli hemşehrilerimin Ramazan Bayramı’nı kutluyor; bayramın ilimiz, ülkemiz ve bütün İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Beraber nice bayramlara huzur ve esenlik içinde kavuşmayı, bu manevi atmosferin ve bayramın güzel coşkusunun daim olmasını temenni ediyor; en içten sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum”.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR