SPOR

Yaz Spor Okulu Öğrencilerine Malzeme Desteği

Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığınca, Mardin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde yürütülen yaz spor okulu projesi kapsamında Vali Mahmut Demirtaş, katılımıyla Artuklu spor salonunda sporculara malzeme dağıttı.

Yaz Spor Okulu Öğrencilerine Malzeme Desteği
27-07-2023 15:11
27-07-2023 15:17
MARDİN
Çocuk ve gençlerin serbest zamanlarını sporla geçirmelerini, güzel vakit geçirmelerini, sporla tanışmalarını sağlamak, sağlıklı bir yapıya kavuşturmak ve sporu bir yaşam biçimi haline getirmek amacıyla Mardin Büyükşehi Belediyesince Artuklu, Nusaybin, Midyat, Dargeçit, Ömerli, Savur, Yeşilli, Derik, Mazıdağı ilçeleirnde   Futbol, Voleybol, Basketbol, Yüzme, Atletizm, Cimnastik barnşında yaz spor okulları projesi hayata geçirildi.
Toplamda 12 bin çocuk ve gencin katılım sağladığı kurslar tamamen ücretsiz olup, servis, malzeme ve ekipman desteği de Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlandı.
Artuklu spor salonunda kursa katılım sağlayan öğrenciler ile bir araya gelerek kendilerine malzeme dağıtan Vali Demirtaş, öğrencileri, çocukları ve gençleri her zaman desteklediklerini dile getirdi.
Çocukların geleceğin güvencesi olduğunu vurgulayan Vali Demirtaş;
‘’ Göreve başladığımız günden bu yana öğrenciler, çocuklar ve gençlere yönelik birden çok projeyi hayata geçirdik. Bunlardan bir tanesi de yaz spor okulları projemiz. Bu proje kapsamında binlerce çocuğumuza ulaştık. Kendilerinin bir nebze olsun yüzlerinin gülmesi ve birbirleri ile kaynaşmaları için görevli arkadaşlarımız kurs boyunca yoğun çaba harcadılar. Bugün ki malzeme dağıtım törenimizin hayırlı olmasını diliyorum’’ diye konuştu.

Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR