SAĞLIK

30 Yıl Aradan Sonra Buluştular

Mardin’de sağlık ocağında birlikte çalıştığı mesai arkadaşlarıyla 30 yıl aradan sonra buluştu.

30 Yıl Aradan Sonra Buluştular
25-11-2021 16:10
25-11-2021 16:14

       Mardin’de bir süre çalışan Hemşire Leyla Uçak, Mardin’den ayrıldı. Emekli olduktan sonra İstanbul’a yerleşen Uçak, 30 yıl önce çalıştığı bir nolu sağlık ocağında birlikte görev yaptığı mesai arkadaşlarını gelip buldu.

Leyla Uçak  Mardin’de mesai  arkadaşı Mutia Avuka’yı buldu. Mutia Avuka’nın desteğiyle o dönemde birlikte görev yaptığı arkadaşları ile bir araya gelen Layla Uçar, arkadaşlarıyla hem özlem giderdi hem de analılarını tazeledi.

Emekli Hemşire Leyla Uçak mesai arkadaşları Süreyya Elçi, Handan Doruğa  Mungan ve eşi Tekin Mungan  ile buluşarak hasret giderdiler.

Bir çay bahçesinde bir araya gelen  mesai arkadaşları geçmişteki yaşadıkları, güzel ve karşılaştıkları  zorlukları konuştu anılarını tazeledi.

 Emekli hemşire Leyla Uçak” 30 yıl önce bir nolu sağlık ocağında hemşire olarak arkadaşlarımızla birlikte çalıştık. İyi, kötü günlerimizde  hep birlikte  olduk. Mardin’de her gün birer anı yaşadık, birbirimizle kardeş gibi yaşadık. Kendimizi insanların sağlıkları için gece, gündüz köylere giderek halkın sağlığı için seferber olduk. 30 yıl öncesi sağlık konusunda insanlarda daha çok sorunlar vardı, ama şimdi hepsi  tarihe karıştı. Yolu olmayan köy yollarında eşekler üzerinde  yol kat ederek gidip insanların aşılarını yapıyorduk. Kuş konmaz kervan geçmez köylere hizmet ettik , her yaptığımız hizmetin mutluluğunu yaşıyorduk o dönem, Adnan  Sakarya  adında değerli bir sağlık Müdürümüz vardı. hep bizleri  takdir ediyordu. .Adnan Sakarya daha sonra İstanbul hudut ve sahiller genel Müdürü olarak atandı. Giderken hepimiz gözyaşı dökmüştük. Tahmin edersem şimdi rahmetli olmuştur. Mardin’deki mahalli yemekleri halen damağımızda his Ediyoruz Mardin’de çalışmak bir insan için şanstır.” Şeklinde konuştu.

 

ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR