YAŞAM

Aile Destek Merkezleri Ürünlerini Sergiledi

Artuklu İlçesinde buluna 3 Aile Destek Merkezi kadınları ürettikleri ürünleri sergiledi.

Aile Destek Merkezleri Ürünlerini Sergiledi
14-06-2024 08:08
14-06-2024 08:13
MARDİN

          Mardin Merkez Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına bağlı Yalım, İstasyon ve Nur Mahallelerinde bulunan 3 Aile Destek Merkezine devam eden kadınların, katıldıkları kurslarda ürettikleri ürünler Mardin Müzesinde sergilendi.. Serginin açılışını Mardin Valisi Tuncay Akkoyun’un eşi Canan Akkoyun, Vali yardımcıları Hasan Kurt ve Osman Çelikkol ile kadın kursiyerler yaptı.

      Dezavantajlı, ekonomik ve sosyal açıdan zorluk içerisinde bulunan ailelerin, özellikle kadın ve çocukların, sosyal, ekonomik, psikolojik ve manevi yönden daha güçlü ve bilinçli bireyler olarak toplum içinde yaşama kalitelerini arttırmayı hedefleyen ile merkezleri meslek edindirmeyi de ön planda tutuyor.

     Aysu  Gözü ve Sevim Ar’ın koordinatörlüğü yürüttüğü; Yalım, İstasyon ve Nur Mahallelerindeki Aile Destek Merkezlerine devam eden kadın kursiyerler, geleneksel Türk Mutfağı, kuaförlük, geleneksel el sanatları, müzik, bilgisayar, resim, spor ve Kur’an  kursa alanlarında eğitimleri veriliyor.

      Aile Merkezlerine giden kadınların  0-6 grubundaki çocukları için de oyun, spor, eğitim ve sosyal aktivitelerin verildiği oyun ve barınma alanlarının oluşturulması dikkat çekiyor. İl Sağlık, İl Emniyet ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünden görevlendirilen eğitmenlerin koruyucu ve önleyici eğitimler verildiği belirtildi.

      Açılışa, Artuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü M. Emin Duyan, İŞ-KUR Müdürü Mahmut Batur, Genlik  ve  Spor İl Müdürü Beytullah Birlik, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Cüneyt Özbek  ve çok sayıda davetli  katıldı.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR