YAŞAM

Artuklu Belediyesi İşçilere %110 Zam Yaptı

Artuklu Belediyesi ve Belediye İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tamamlandı. İşçilerin maaşına yüzde 110 zam yapıldı.

Artuklu Belediyesi İşçilere %110 Zam Yaptı
23-05-2023 20:02
23-05-2023 20:07
MARDİN
Sosyal haklarla birlikte %110 oranında zam kararı verilen sözleşme, Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede ve Belediye İş Siirt İl Başkanı Halit Akınay tarafından imzalandı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamu işçilerine yönelik yapılacak zam mutabakat metnini Artuklu Belediyesi olarak da uygulamaya konulduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, en düşük kadrolu işçi ücreti 11 Bin TL’den 23 Bin TL’ye yükseltildiğini söyledi.
Göreve geldikleri günden bu yana daima işçilerin yanında olduklarını ifade eden Başkan Tatlıdede, şunları ifade etti:
“Bugüne kadar birlik ve beraberlik içerisinde Artuklu’muzun geleceği için mesai arkadaşlarımızla birlikte birçok başarılı çalışmaya imza attık. Bu çalışmaların her birinde çalışanlarımızın emeği ve alın teri bulunmaktadır. Mesai arkadaşlarımıza daha iyi imkânlar sunabilmek için yetkili sendikamız ile yapmış olduğumuz çalışma neticesinde kadrolu işçi statüsündeki çalışma arkadaşlarımızın aylık ücretlerine, tüm sosyal hakları içine dahil ederek %110’luk bir artış gerçekleştiriyoruz. Yapmış olduğumuz artış ile birlikte, kadrolu işçi statüsündeki ekip arkadaşlarımızın en düşük maaşı 23 Bin Türk Lirası olarak belirlendi. İmkanlarımız dâhilinde daima personellerimiz için en iyisini yapmaya gayret gösterdik. İnşallah bu oranlarda tüm işçi kardeşlerimizi memnun edecektir. 1 yıla yakın bir süredir beraber yürüdük, bundan sonra da daha adil ve daha eşit bir şekilde mesai arkadaşlarımızla beraber yürüyeceğiz. Bu ilçe için çok büyük işler yaptık, yapıyoruz. Onun için tüm personellerimizi özverili çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum, yapılan zamların Tüm çalışma arkadaşlarıma hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum.“
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR