SAĞLIK

Diyarbakır'da doktordan yaralı yakınına saldırı

Diyarbakır’da İ.Ö., trafik kazası geçiren kızıyla ilgilemediği için tartıştığı doktor tarafından sözlü ve fiziki saldırıya uğradı. Polis merkezine giden İ.Ö., görevli doktor hakkında şikayette bulundu.

Diyarbakır'da doktordan yaralı yakınına saldırı
07-07-2023 17:29
07-07-2023 17:32
MARDİN

Yenigün Haber Gazetesinin haberine göre; Olay, Sur ilçesindeki Selahaddin Eyyubi Devlet Hastanesi’nde meydana geldi.

Yenişehir ilçesindeki Ofis semtinde trafik kazası geçiren kızını kendi imkanlarıyla hastaneye götüren baba İ.Ö., görevli doktorla görüştü. Yaralı kızının tedaviye alınmasını isteyen İ.Ö., 1,5 saatlik beklemenin ardından doktorla görüşerek, kızının yaralı olduğu bu bir an önce ilgilenmesini talep etti.

DOKTOR HAKKINDA SUÇ DUYURUSU

Talebine karşılık doktorun fiziki ve sözlü saldırılarına maruz kaldığını söyleyen İ.Ö., duruma tepki göstererek doktor hakkında suç duyurusunda bulundu.

İ.Ö., “Doktora kızımla ilgilenmesini istedim. Verdiği yanıt ise ‘Bakmıyorum ve ilgilenmiyorum’ oldu. Ardından hakaretlerle fiziki saldırıda bulundu. Kızımın sağlığı tehlikede ve doktor onunla ilgilenmedi. Bu durum kabul edilemez. Polis merkezine gidip, doktor hakkında şikayette bulunduk. Sağlık çalışanlarına saygı gösterilmesi kadar hasta yakınlarına da saygı duyulmalı. Doktorun görevi kızımla ilgilenmektir, bana saldırmak değil” dedi.

 


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR