YAŞAM

Dünyanın En Uzun Adamı Mardin Artuklu Üniversitesinde

Dünyanın En Uzun Adamı Sultan Kösen, Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesince düzenlenen söyleşide üniversite öğrencileriyle buluştu.

Dünyanın En Uzun Adamı Mardin Artuklu Üniversitesinde
09-11-2023 21:39
09-11-2023 21:41
MARDİN

Yeni akademik ders yılı başından itibaren öğrencilere yönelik birçok sosyal, kültürel, sportif etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Mardin Artuklu Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Mehmet Bayar, dünyanın en uzun ve en çok ilgi gösterilen adamı olan Sultan Kösen’i de bu etkinlikler kapsamında öğrencileriyle buluşturduklarını ifade etti.

Sultan Kösen’in hayatından kesitlerin anlatıldığı video gösterimiyle başlayan söyleşide Kösen, çocukluk döneminden bugüne yaşamıyla ilgili bilgiler verdi.

 130 ülke gezdiğini beliren Kösen dünyada Türkiye kadar güzel ve özel bir ülke olmadığını söyleyip ülkemizin kıymetini bilelim diyerek öğrencilere seslendi.

Söyleşide öğrenciler dünyanın en uzun adamına merak ettikleri soruları yönelttiler. Samimi bir şekilde soruları tek tek cevaplayan Kösen’in her cevabı öğrenciler tarafından alkışlandı.

2 metre 52 santimetre boyundaki dünyanın En Uzun Adamı Kösen, uzun boyunun yanı sıra “Dünyanın en büyük eline sahip insanı” ve “Dünyanın en büyük ayaklı adamı” rekorlarını da elinde bulunduruyor. 

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği söyleşinin ardından öğrencilerle birlikte bol bol hatıra fotoğrafı çektiren Sultan Kösen, daha sonra Mardin Artuklu Üniversitesinden ayrıldı.


Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR