YAŞAM

Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Çelik, Güven Tazeledi.

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu (GGF), Olağan Seçimli Kurulunda tek listeyle seçime gitti. Mehmet Çelik, delegelerin oyu ile güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Çelik, Güven Tazeledi.
16-06-2023 23:56
17-06-2023 00:16
MARDİN
            MEHMET ÇELİK GÜVEN TAZELEDİ 
       Siirt, Şırnak, Batman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Gaziantep, Adıyaman, Kilis ve Mardin’den gazeteciler cemiyetlerini bünyesinde bulunduran Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu, Olağan Genel Kurulunu  Mardin’de gerçekleştirdi. 
         Kongrede Gazeteciler Arif Kurt, Hatice Türkan ve Murat Akgül divan başkan ve üyeliklerine seçildi. Federasyonun faaliyet raporu ve denetim raporları okunduktan sonra tek liste ile seçime gidildi. Oy birliği ile yeniden başkan seçilen Mehmet Çelik, Güneydoğu Basını arasındaki birlik ve beraberliğin, Türkiye Basınına örnek teşkil ettiğine dikkat çekti. Federasyonun bağlı olduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Başkanı Nuri Kolaylı da kongreye kutlama mesajı göndererek federasyon üyelerini tebrik etti.
      GAZETECİLER YEMEKTE AĞIRLANDI
          Gazeteciler kongre sonrası Yay Grand Otelde akşam yemeği yedi. Mardin Vali Yardımcısı Muhammet Taha Canpolat, Artuklu Belediye Başkanı Mehmet Tatlıdede, Mardin OSB Başkanı Nasır Duyan, İş İnsanı Yaşar Budak ve Mardin Turizm İşletmecileri Derneği Başkanı Aslan Paşaoğlu’nun da katıldığı programda gazetecilik mesleğinin, ülke demokrasine sunduğu katkılar ele alındı. Programda konuklara plaket takdimi yapıldı.
Geceyi Mardin’de geçiren bölge gazetecileri, tarihi ve turistik yerleri gezdikten sonra Mardin’den ayrıldı.

Editor : Mehmet ÇELİK
TÜRKİYE GÜNDEMİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Reklamı Geç